גילה אלמגור איבדה הכרתה ואושפזה; מצבה קל

גילה אלמגור, שחקנית התיאטרון הלאומי וכלת פרס ישראל לקולנוע הובהלה הערב לבית החולים תל השומר לאחר שחשה ברע ואיבדה את ההכרה. מצבה מוגדר כעת קל. היא עוברת בדיקות בביה"ח: "היא מחייכת ונמצאת בהכרה מלאה"

השחקנית גילה אלמגור (רויטרס)

שחקנית התיאטרון הלאומי וכלת פרס ישראל לקולנוע, גילה אלמגור הובהלה היום לבית החולים תל השומר, לאחר שאיבדה את הכרתה וחשה ברע. מצבה מוגדר כעת קל ונסדקת האפשרות שעברה אירוע מוחי קל. מהבימה נמסר כי אלמגור הייתה אמורה להופיע הערב בקריית מוצקין בהצגה שנקראת "ביקור הגברת הזקנה", ועל כן היא נדחתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היא עוברת מספר בדיקות ונמצאת בהכרה מלאה", אמר הערב פרופ' זאב רוטשטיין, מבית החולים תל השומר. "היא מחייכת והמצב כרגע נמצא תחת שליטה". "אנו מאחלים לה החלמה מהירה ומקווים שהיא תחזור במהרה לתיאטרון שלנו", אמרה מנכ"לית תיאטרון הבימה אודליה פרידמן. בהתאם למצבה, יוחלט על המשך קיום ההצגות.

אלמגור, שהטביעה את חותמה על התרבות הישראלית, נולדה בפתח תקוה בשנת 1939, ארבעה חודשים לאחר רצח אביה בחיפה בידי צלף ערבי. ילדותה עברה עליה בין מוסדות ילדים לבין הבית. בגיל 13 הגיעה לכפר הנוער "הדסים", שם, נוסף ללימודים ולעבודה בגינות הנוי, השתתפה בהצגות במסגרת חוג דרמה.

בצעירותה היא למדה בבית הספר למשחק של תיאטרון "הבימה", וב-1963 נסעה ללמוד משחק במכון לי סטרסברג לתיאטרון ולקולנוע בניו-יורק. בשנת 2009 הוענקו לה תוארי דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטת תל אביב, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב וממכון ויצמן למדע. בשנת 2004 היא אף זכתה בפרס ישראל לקולנוע. למעט פרס זה, היא זכתה גם בעוד עשרות פרסים ועיטורים על הופעותיה בסרטים ובהצגות.

במקביל לפעילותה האמנותית, אלמגור הקפידה במשך השנים לפעול ציבורית. היא הייתה פעילה באמ"י, יו"ר הסניף הישראלי של "אסיטג'", יו"ר סניף ת"א של האגודה למלחמה בסרטן ועוד.