הבידוק עבר את הגבול: תיירים טענו שהושפלו בשדה התעופה עובדה

בני זוג מהולנד התלוננו בשגרירות ישראל כי חוו התעללות קשה בידי צוות הבידוק הבטחוני בנמל התעופה בדרום. התיירים טוענים כי הופשטו ועוכבו בעירום שעה ארוכה עד ששוחררו מבלי שהוסבר להם מדוע נחקרו

הבידוק עבר את הגבול. אילוסטרציה (AP)

פרסום רע: כמה אזרחי הולנד שנפשו בישראל עזבו אותה בטעם רע מאוד. זוג תיירים שיגרו מכתב תלונה לשגריר ישראל בהולנד בעקבות מה שכינו "מסכת התעללות" שעברו מצד צוות הבידוק הביטחוני בשדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הזוג אן מרי סוואנינג וחרבן ואן דוסבורג טוענים כי הבידוק בשדה עובדה היה משפיל במיוחד. בתלונתם כתבו "זמן רב עמדנו חצי עירומים ומושפלים בקור. היינו רעבים, צמאים, מבוהלים ועייפים", כתבו במכתב התלונה שלהם. כך פורסם בעיתון ידיעות אחרונות.

התיירים ההמומים פרטו על הליך הבדיקה המשפיל, וטענו כי התבקשו להתפשט לחלוטין, ובעודם עירומים נחקרו ארוכות בחשד לגניבת מזוודה, והתבקשו להודות שהמזוודה שברשותם אינה שלהם.

"החברה שלי הייתה צריכה להתפשט בפני בחורים והשאירו את הווילון פתוח כך שכולם יכלו לראות אותה חצי ערומה" סיפר אחד התיירים. "אחרי שעה שיחררו אותנו ולא הסבירו לנו בכלל למה נחקרנו", סיכם. בתלונה שהגישו לשגריר כתבו בני הזוג כי החופשה באילת הפכה לגהנום, ודרשו "לקבל הסברים והתנצלות ממדינת ישראל".

"הנזק לתדמית של ישראל הוא בלתי הפיך"

שגריר ישראל בהולנד חיים דיבון, רואה בחומרה רבה את התלונות שהצטברו על שולחנו בנושא: "מדובר ברוע לשמו. הנזק שנגרם לנו, לתדמיתנו, ולמאמצים שלנו לשווק את ישראל הוא בלתי הפיך". השגריר סיפר כי בכוונתו לשוחח עם הזוג המתלונן ולפצותם, וכמו כן פנה למשרד החוץ לחדש את קמפיין "הסבר פניך לתייר" המתמקד באנשי הצוות בשדות התעופה.

מרשות האוכלוסין וההגירה נמסר בתגובה: "המקרה אינו מוכר לנו, ועם זאת אנו מתנצלים אם נגרמה לבני הזוג עוגמת נפש".