הרוגי הפיגוע ייקברו מחר בישראל

ארבעת הרוגי הפיגוע במרכול הכשר בפריז יובאו מחר למנוחות בבית העלמין בהר הזיתים בירושלים. הארונות ביחד עם בני המשפחות יוטסו בטיסה מיוחדת שתמריא בערב מצרפת, ראשי המדינה צפויים להשתתף בלוויה. מוקדם יותר פורסם כי המחבל אמדי קוליבאלי פצע קשה גבר שיצא לריצה ברובע ה-11 של פריז יום לפני הפיגוע בהיפר כשר

ארבעת ההרוגים בפיגוע שייקברו בישראל

הרשויות בישראל קיבלו את בקשת משפחות ארבעת ההרוגים בפיגוע בהיפר כשר במזרח פריז, וארבעתם ייקברו מחר בישראל, בבית העלמין היהודי העתיק בהר הזיתים בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הערב תמריא טיסה מיוחדת מנמל התעופה דה-גול בצרפת, שתביא עימה את גופותיהם של פרנסואה מישל סעדה, פיליפ ברהם, יואב חטב ויוהן כהן. "אל-על משתתפת בצערן של המשפחות שנפגעו בפריז במהלך השבוע האחרון", נמסר מאל-על, שתפעיל את הטיסה המיוחדת.

ההלוויה המשותפת לארבעת הנרצחים תתקיים ביום שלישי. ראשי המדינה צפויים להשתתף בה, כולל נשיא המדינה ריבלין וראש הממשלה נתניהו.

רחובות צפויים להיסגר במהלך הלוויה

האבטחה בהר הזיתים צפויה להיות כבדה ביותר, לא רק בשל אופי האירוע ונוכחות מנהיגי המדינה, אלא גם בגלל המצב הביטחוני הבעייתי במזרח ירושלים בחודשים האחרונים. עדיין לא פורסמו נהלי התנועה מחר, אך סביר להניח שהמשטרה תסגור מספר רחובות בבירה במהלך הלוויה.

אתמול הודיעה התביעה בצרפת  כי אמדי קוליבאלי, המחבל שרצח לא רק את ארבעת היהודים אלא גם שוטרת יום קודם לכן - קשור לאירוע ירי נוסף. בהצהרה קצרה לכלי התקשורת נאמר כי בדיקות בליסטיות שנערכו העלו כי יום לפני האירוע ירה קוליבאלי באדם שיצא לריצה באחד מפרברי הבירה הצרפתית ופצע אותו קשה.

עוד במהלך יום אתמול, גינו בני משפחתו של קוליבאלי את מעשיו והביעו את תנחומיהם בפני משפחות הנרצחים במתקפת הטרור. "אנו מגנות את המעשים האלה ואיננו מזדהות בשום פנים ואופן עם הרעיונות הקיצוניים הללו", כתבו אמו ואחיותיו של קוליבאלי לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP. "אנחנו מקוות שיבינו שאין קשר בין המעשה הנתעב הזה לדת האסלאם".