בזכות השידור: האם שוחררה ממאסר

אמה של איימי שנר גרייפר נכלאה, לאחר שלטענת שלטונות ההגירה נמצאו בידיה מסמכים מזוייפים המעידים על יהדותה. איימי פרסמה סטטוס מרגש בפייסבוק והערב הגיעה לאולפן "שש עם" וסיפרה על השתלשלות האירועים. גם שר הפנים אלי ישי צפה במתרחש והורה מיד לשחרר את האם. צפו בריאיון המרגש

דרמה בשידור חי: בין צופי התכנית "שש עם עודד בן עמי" הערב היה גם שר הפנים אלי ישי, שהתרגש מסיפורה של איימי שנר גרייפר, שאמה נכלאה בטענה שאין ברשותה את המסמכים הנחוצים לשהייה בארץ. השר הורה לשחרר את האם ולבדוק פעם נוספת את המקרה, וגרם להתרגשות רבה באולפן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

איימי עלתה לפני כ-20 שנה לישראל מגיאורגיה, שירתה ביחידה קרבית בצבא, התחתנה והולידה ילדים. לפני מספר ימים היא פרסמה סטטוס בפייסבוק, שמעטים יכולים להישאר אדישים אליו. "שלום רב, מתחננת לעזרה, משטרת ההגירה הגיעה לביתי הלילה ולקחה לי את אמא שלי, סאנקו לאריסה... אני לא מבקשת כלום, לא אישור עבודה בשבילה, לא זכויות, רק שלא תעזוב, רק שתישאר אתי. בבקשה", כתבה.

"לא אעזוב את הארץ"

אמה של איימי הגיעה לבקשתה לישראל לשהות עמה, כשפרצה המלחמה בין גיאורגיה לרוסיה באוגוסט 2008. "הזמנתי אותה לכאן כדי שאוכל להגן על חייה", הבהירה איימי הדומעת. "הלכנו למשרד הפנים וטענו שהמסמכים שלנו מזוייפים".

"אני לא אעזוב את הארץ - אני אוהבת אותה, אני מקווה שלא אתייאש מזה", אמרה הבת המיואשת. "רק רציתי להגיד שאני לא מבקשת כלום עבור אמא שלי. אין לי אבא ואחים, אני לא מבקשת דבר עבורה חוץ משתהיה איתי ושאוכל להציל את חייה".

מיד בתום הריאיון המרגש, הורה שר הפנים אלי ישי לרשויות לשחרר את אמה של הצעירה ולפתוח מחדש בבדיקת נסיבות המקרה. איימי שקיבלה את ההודעה על שחרור אמה בשידור חי התרגשה ופרצה בבכי. "תודה", אמרה ברעד, "תודה רבה".