הורי הקורבן: "הפצע נפתח מחדש"

רוצחו של עורסאן דאודי נמלט אמש לסוריה, לאחר שקיבל חופשה מהכלא, ובמשפחת דאודי זועמים: "איך רוצח כזה, מקבל חופש מבלי שידענו על זה? נכנסנו להלם". מעצר החשודים בסיוע לבריחתו הוארך היום בחמישה ימים

את הבשורה הראשונה קיבלה משפחת דאודי לפני שבע שנים: בנם, עורסאן, בן ה-18, נרצח בדקירות סכין. הסיבה - ויכוח על זכות קדימה. הבשורה השנייה הגיעה אמש: באדיבות שירות בתי הסוהר, קיבל הרוצח של בנם חופשה קצרה מהכלא, והפך מהר מאוד לאדם חופשי בסוריה השכנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"איך בן אדם, רוצח כזה, מקבל חופש מבלי שידענו על זה? נכנסנו להלם", סיפר איברהים דאודי, אביו של עורסאן. "הפצע נפתח היום מחדש", הוסיפה האם תאלי דאודי, "כל מי שתשאל אותו יגיד לך שעורסאן היה בחור מצוין. אני לא יודעת אם הרוצח הגיע לסוריה, אם הוא הגיע לטורקיה, אולי הוא בכלל עדיין מתחבא כאן".

בשעות הערב אמש יצא הרוצח לחופשה מיוחדת מכלא חרמון. בני משפחתו אספו אותו מרכבם ונסעו היישר לגבול סוריה, בואכה קונייטרה. "קיבלנו דיווח על זיהוי צבאי של מספר דמויות שחוצות את גבול סוריה", תיאר מפקד ימ"ר צפון, נצ"מ מיכאל שפשק. "נראו מספר גברים עם תיקים עליהם שנמצאים בסמוך לגבול, חלק מהם חצו את הגבול וחלק חזרו לארץ". מעצרם של קרובי משפחתו של הרוצח, החשודים בסיוע לבריחתו, הוארך היום בחמישה ימים.

כ-60 אלף סורים נרצחו במלחמת האזרחים שמשתוללת במדינתם מזה כשנתיים. אבל בשביל רוצחים ישראלים עדיין מדובר בעיר מקלט.