וינשטיין להנהלת בית"ר ירושלים: נטפל בגזענות

היועמ"ש השיב לפניית היו"ר איציק קורנפיין, שביקש סיוע בהתמודדות עם מחאת האוהדים נגד החתמת השחקנים המולסמים, והבהיר: "בדעתי לוודא כי הנושא יטופל בדרך מיטבית". וינשטיין הבטיח לכנס בקרוב דיון "לשם בחינת מדיניות האכיפה והענישה כלפי ביטויי גזענות"

"לא ניתן להשלים עם התופעה". השלט הגזעני (ערוץ הספורט)

פרשת הקריאות הגזעניות והמחאה של אוהדי בית"ר ירושלים נגד החתמת השחקנים המוסלמים מצ'צ'ניה ממשיכה להסעיר את הרוחות במועדון הכדורגל. לאחר שהיו"ר איציק קורנפיין פנה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לסייע בהתמודדות עם התופעה המכוערת, השיב לו היום ונשטיין וכתב כי בדעתו "לוודא כי הנושא יטופל בדרך מיטבית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היועץ המשפטי בירך את קורנפיין על מהלכיו האמיצים, כלשונו, שבהם נקט והדגיש: "אף אם תופעה זו איננה מאפיינת את רוב אוהדי הקבוצה, אלא רק מיעוט קולני בקרבם, לא ניתן להשלים עמה, להקל בה ראש או ליתן לה להתפתח ולהתפשט בכל דרך שהיא".

וינשטיין הוסיף כי "על הציבור בישראל להוקיע כל גילוי של גזענות, ועל רשויות האכיפה - על זרועותיהן השונות - מוטלת המלאכה למגר, ביד קשה וללא מורא, כל גילוי מעין זה אשר חוצה את הרף הפלילי".

בקרוב: דיון של גורמי אכיפת החוק

יכנס דיון בקרוב. היועמ"ש וינשטיין (חדשות 2)
במכתב שהועבר גם לשרת הספורט לימור לבנת, לפרקליט המדינה משה לדור ולמפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו, הבטיח היועץ המשפטי כי בכוונתו "לכנס דיון, במועד קרוב, בהשתתפות הגורמים הרלוונטיים בפרקליטות המדינה, משטרת ישראל ומשרד הספורט, לשם בחינת מדיניות האכיפה והענישה כלפי עבריינות במגרשי הספורט, בדגש על אכיפה כלפי ביטויי גזענות".

בדיון המדובר צפוי וינשטיין לבקש "לקבל מהגורמים הרלוונטיים במשרדי ובמשרד הספורט המלצות לבחינת שינויי חקיקה אפשריים, דוגמת האפשרות למתן תמריצים לאגודות ולמועדוני ספורט המעודדים בפעילותם להגברת הסובלנות, הכבוד ההדדי ומתן ייצוג לכלל המגזרים בחברה הישראלית".