עובדי משרד החוץ מאיימים לפתוח בסכסוך עבודה

באסיפה מיוחדת שקיימו היום החליטו העובדים לנקוט "צעדים חסרי תקדים" אם לא יתקבלו דרישותיהם בנוגע להרכב ועדות המינויים, איוש משרות בשירות החוץ ותנאי השירות של עובדי המשרד בארץ ובחו"ל

אפילו הוא יישאר בחוץ? רה"מ נתניהו (חדשות 2)

מאות עובדי שירות החוץ התכנסו הבוקר לאסיפה מיוחדת, שבמהלכה החליטו לפתוח בסכסוך עבודה ולנקוט ב"צעדים חסרי תקדים" - אם לא יתקבלו דרישותיהם בנוגע להרכב ועדות המינויים, איוש משרות בשירות החוץ ותנאי השירות של עובדי המשרד בארץ ובחו"ל. נציגי ההסתדרות והוועד הודיעו שסכסוך העבודה עלול להביא לסגירה מלאה של משרד החוץ בלי אפשרות לאף אחד להיכנס - גם לא לראש הממשלה ולשר החוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא פעלנו ככה בעבר", אמרו הנציגים באסיפה, "אבל אם לא ישאירו לנו ברירה, אנחנו נסגור את המשרד ואת השגרירויות בחו"ל".

"עובדי משרד החוץ הם חוד החנית בשירות הציבורי", אמר יושב ראש ההסתדרות במרחב ירושלים, דני בונפיל. "לא ניתן שירמסו את זכויותיהם המקצועיות של עובדי המשרד. אנו נפעל בכל הכלים החוקיים העומדים ברשותנו על מנת לשנות מציאות מעוותת זו".

יושב ראש הוועד המדיני יאיר פרומר עדכן כי "עד כה ההידברות עם ההנהלה לא הובילה לתוצאות. קיבלנו רק הבטחות שלא יושמו בפועל. יש צורך לשינוי מהותי ולקדם מהלך ממשי מול ההנהלה. אנחנו פועלים לקידום סכסוך עבודה במטרה להגן על זכויות עובדי משרד החוץ".