צפו: פקחים סימנו חניה חוקית כחניית נכה - והרכב נגרר

תושבת ת"א שחנתה בכחול-לבן הופתעה לגלות שמכוניתה נגררה והיא ספגה קנס בסך 1,000 שקל בשל חניה במקום שמור לנכים. בתושייה רבה היא השיגה את סרטון מצלמות האבטחה שתיעד כיצד מסמנים סביב הרכב חניית נכה. בזכות פרסום התמונות הקנס בוטל. עיריית ת"א: אכן טעות חמורה ושלומיאליות שאינה מקובלת. מתנצלים על עוגמת הנפש

תושבי תל אביב רבים מכירים את תחושת ההקלה הענקית עם מציאת חניה בעיר העמוסה. אבל מסתבר שבעירייה אולי בכל זאת מצאו דרך לקלקל את השמחה הזו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הילה, תושבת תל אביב, הופתעה לגלות בתחילת השבוע שמכוניתה, שחנתה כחוק, נגררה בשל חנייה במקום שהפך פתאום שמור לנכים. בנוסף היא אף ספגה קנס של 1,000 שקלים. הילה ההמומה יצאה לקרב נגד העירייה, השיגה את תמונות מצלמות האבטחה שתיעדו את השתלשלות האירועים והעלתה את הסרטון לרשת. עם הסרטון הזה היא הגיעה למשרדי העייריה, ורק אז הסכימו לבטל לה הקנס.

"ביום ראשון חזרתי עם רכבי אל ביתי אשר ביהודה הלוי בתל אביב וחניתי את רכבי ממש מתחת לבית", כתבה הילה בעמוד הפייסבוק שלה. "החניה הייתה כחוק, במדרכה המסומנת כחול-לבן, אפילו עם תו חניה אזורי. אני חונה כבר קרוב לחצי שנה ברחוב (הרי שם אני גרה) ומכירה היטב היכן מותר להחנות והיכן אסור".

באותו ערב, שיחזרה הילה, היא עשתה את דרכה בשביל לצאת לעבודה. "ההפתעה הגדולה שחיכתה לי שברה את כל השיאים והתקשתי להאמין למראה עיניי - הרכב שלי לא היה במקום בו החנתי ובמקום זאת קיימת עתה חניית נכה - עם סימון חניית נכה באותו מקום בו החנתי", שיתפה. "מיותר לציין שחניית הנכה לא הייתה שם כשהחנתי (הרי שהיה שם כחול לבן) וסרבתי להאמין למראה עיניי. התקשרתי אל חברתי שהייתה איתי בעת חניית הרכב, מנסה לוודא שלא השתגעתי או נהייתי סנילית, וגם זו אישרה שהחנינו בכחול לבן".

הילה הנסערת התקשרה למוקד 106, לשאול לפשר הדבר וכיצד ייתכן שתושב, אשר חנה כחוק, קם לגלות שרכבו נגרר ללא שום התראה. "המוקדן אשר דיבר איתי ענה לי בחוצפה מסעירה אף יותר", טענה. "הוא אמר לי שאני משקרת, שהוא לא מאמין לי ושהוא ממש מטיל ספק בדבריי. רק כשהרמתי את קולי וסערתי במשך עשר דקות הסכים להאמין לי".

"לראות ולא להאמין"

הסאגה לא הסתיימה בזאת. "התקשרתי ביחד עם המוקדן אל חניון הדולפינריום (אליו נגרר הרכב) ואם עד כה לא האמנתי למה שקורה, התבשרתי כי נרשם לי דוח על חנייה בחניית נכה, על סך 1000 ש"ח! פשוט הקש ששבר את גב הגמל", כתבה הילה.

למחרת בבוקר הלכה הילה אל בניין משרדים מול ביתה על מנת לברר של מי החניה וגילתה כי קיימות מצלמות אבטחה לבניין. "פשוט לראות ולא להאמין", סיפרה המומה, "לבכות או לצחוק. בזמן שרכבי חונה בכחול לבן, מגיעים שני עובדי עירייה ומסמנים סביבו את חניית הנכה! צ'יק צ'ק גם שינו את צבע המדרכה מכחול לבן לאפור. ככה. בפשטות. תוך חמש דקות הפכו אותי לעוברת על החוק".

הסרטון, שזכה לשיתופים רבים ברשת, זכה לתגובות רבות. "מזלי הרב מאוד שיש לי את הצילומים", מדגישה הילה ומספרת שבעקבות התמונות הסכימה העירייה לבטל את הקנס, "אני לא רוצה בכלל לחשוב על אנשים אשר קרה להם מקרה דומה ושצריכים עכשיו ללכת להוכיח את חפותם ללא שום הוכחה".

מעיריית תל אביב נמסר בתגובה: "זו אכן טעות חמורה ושלומיאליות שאינה מקובלת על עיריית תל-אביב-יפו. אנחנו מתנצלים על עוגמת הנפש ונבדוק את עצמנו לגבי העתיד כדי שדברים מסוג זה לא יישנו. הקנס כמובן יבוטל ויושבו כל הוצאות הגרירה".