בגשם וקור: כך הוחזקו עשרות כלבים

אנשי השירות הווטרינרי שהוזעקו למשק במושב בדרום נחרדו לגלות 67 כלבים שהוחזקו בתת-תנאים: בתוך כלובים מזוהמים, ספוגים בשתן, ללא הגנה מהקור וגשם. במבצע הפינוי הגדול ביותר בישראל הם הועברו למתקן שיקום ובהמשך יימסרו לאימוץ

הכלבים הוחזקו בתנאים מחפירים (יואב בן-דב)

67 כלבים שהוחזקו בתנאים מחפירים, בקור וללא מזון ראוי, פונו בסוף השבוע האחרון ממושב בדרום והועברו לטיפול ושיקום במתקן של משרד החקלאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים האחרונים, כך מספרים במשרד החקלאות, התקבלו תלונות רבות נגד גבר ממושב סמוך לקריית גת, שמחזיק במשקו עשרות כלבים במצב מחפיר.

צוות של השירותים הווטרינריים במשרד החקלאות שערך ביקורת במקום איתר 67 כלבים, חלקם בכלובים וחלקם סגורים בתוך מתחם בוצי מגודר. "הכלבים הוחזקו בתנאים קשים בתוך כלובים מזוהמים ומצחינים, במרחב מחיה שאינו מאפשר להם קיום בסיסי", תיארו הפקחים בזעזוע. "גורים בני מספר שבועות רבצו על בטון או על מצע עיתונים ספוג בשתן ללא כל בידוד תרמי או אמצעי חימום, וללא הגנה מתנאי מזג האוויר הקשים, הקור והגשם. רבים מהם נראו רטובים ורועדים".

בקור מקפיא וללא מזון ראוי (יואב בן-דב)
עוד סיפרו אנשי המשרד כי במתחם נמצא אוכל שאינו ראוי לכלבים, ונראו רק כיכרות לחם פזורים מלאים בעובש ומעורבבים עם שאריות עוף טחון המסכנים את בריאות הכלבים.

בעקבות הממצאים, שעומדים בניגוד חמור לתקנות ולחוק צער בעלי חיים, פנה המשרד לבית משפט השלום בבאר שבע. עם קבלת צו, פעלו מפקחי המשרד לפינוי 67 הכלבים במתחם בשיתוף עם עמותת "תנו לחיות לחיות" והרופאים הווטרינריים של המועצה האזורית באר טוביה. "מדובר בפינוי הגדול ביותר שהיה בישראל", מציינים במשרד ומוסיפים כי הכלבים הועברו לטיפול ושיקום במתקן מוגן של המשרד, ובתום הטיפול יוצעו לאימוץ.