צפו: מריבת השכנים שעלתה בקריסת בית

אסון כבד נמנע הבוקר, כשחלקים מבית בקריית טבעון, קרסו על הבית השכן. לא היו נפגעים. הדיירים בשני הבתים טוענים כי כבר למעלה משנה שהם מתריעים, אך אף לא אחד מהגופים האחראיים פעל כדי למנוע את שהתרחש. צפו בתמונות

חמש בבוקר, האדמה רעדה בקריית טבעון, או לפחות בבית משפחת מלכה. כבר שנה שמתנהל שם סכסוך שכנים על היתרי בנייה בין שני בתים שמופרדים רק בסלע גיר. לפני כשלושה שבועות הגיע האות הראשון - עם נפילת אבן כבדה על מרפסת משפחת מלכה. היום זה כבר היה כל הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

16 מטרים הפרידו בין בית משפחת מלכה למשפחת השכן, וסלע נחת בחצר ביתה של בית משפחת מלכה וגרם להרס סביבתי רב. במשפחת מלכה טענו שהשכן שבנה את הבית העליון, בנה שם ללא היתר, ולעומת זאת השכן מלמעלה טען שמלכה חפר לתוך הבית שלו הוא.

בעקבות התלונות התקיים אז דיון במועצה המקומית. בין מסקנות הדיון יצאה הוראה שחייבה את יושבי הבית העליון להקים קיר תמך. "מהנדס המועצה הבהיר שכעת, משנפלו הסלעים ומתקיימת סכנת חיים אמיתית, חלה חובה על בעלי המגרש העליון ליישם את היתר הבנייה ולהקים את קיר התמך כפי שהוא מופיע בהיתר", נכתב בפרוטוקול הפגישה.

במזל נמנע אסון כבד יותר (חדשות 2)

הקיר כמובן לא הוקם, והתוצאה נגלתה במלוא עוצמתה היום, כשההבית קרס. אסון כבד יותר נמנע כיוון שבדרך נס, הילדים בבית מלכה ישנו בחדר אחר ולא נפגעו. במועצה המקומית לקחו כעת פיקוד, האזור יפונה ויאוכלס מחדש רק אחרי פינוי השטח ובניית קירות, הוצאה נוספת של 400 אלף שקלים. למשטרה הוגשה בינתיים תלונה, שתבדוק חשד לרשלנות.