"ליתר ביטחון הבאנו את המסכות איתנו"

הישראלים ניצלו את מזג האוויר הנעים, שמו בצד את המתיחות ויצאו אל שמורות הטבע ואתרי הנופש בצפון. הרבבות שהגיעו התייחסו להשלכות התקיפה בסוריה ברגשות מעורבים: "אנחנו הכי חזקים באזור, אין מה לפחד", אמרו אחדים. אחרים לקחו לטיול גם מסכות מגן - "ליתר ביטחון"

עשרות אלפי ישראלים בחרו להבלות את השבת שאחרי הגשמים בצפון. השמש ומזג האוויר הנעים דחקו גם את החששות להסלמה בעקבות התקיפה של חיל האוויר שהייתה או לא הייתה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"באנו לסוף שבוע לקחנו צימר ומטיילים. אנחנו לא מרגישים מתיחות. על כל מתיחות לא תוכל לגור בארץ הזו", מסבירים הודי ובני שפר מרמת ישי.

במערכת הביטחון לא העלו או תגברו את הכוננות בסוף השבוע, מי שהגיע לטייל אמנם ראה מידי פעם מטוסים בשמים אבל חלק מהמטיילים והתיירים העדיפו לא לקחת סיכונים: "אנחנו לא מודאגים, יודעים שסוריה עסוקה בצרות שלה, אבל ליתר ביטחון הבאנו את המסכות איתנו", סיפר אחד המטיילים.

נופשים אחרים דווקא התייחסו למתיחות בזלזול. "איזו מתיחות?! מה פתאום - הדבר היחידי שמתוח פה זאת הגדר", אמר אחד המטיילים לחדשות 2, ואחר הוסיף: "אנחנו הכי חזקים באזור, אף אחד לא יעמוד עלינו כי אנחנו הכי חזקים".

ברשות שמורות הטבע מאוששים גם כן את התחושה שלנו שהישראלים לא ממש חוששים ומדווחים כי שמורות הטבע בצפון והמפלים היו מוקדי המשיכה העיקריים היום. סיסי ברקאי שהגיעה למפל התנור מסבירה את הסיבה: " המקום הכי יפה במדינה זה שלנו, מה יש לפחד?".