עשרות מפגינים בטמרה: "הניחו לסוריה"

עשרות בני אדם הפגינו הבוקר בכניסה ליישוב טמרה שבצפון ומחו נגד התקיפה שביצעה ישראל לכאורה בסוריה. המפגינים נשאו דגלי פלסטין וסוריה וקראו בעד הנשיא הסורר אסד. מטיילים שהיו בדרכם לצפון התעמתו איתם. "תתביישו לכם, אתם צריכים לשמוח", הטיחו בהם

תושב ירכא מפגין: "אסד מנהיג דגול" (פוראת נסאר)

התקיפה שביצעה ישראל לכאורה בסוריה גוררת גם תגובות מבית: עשרות בני אדם מפגינים בכניסה ליישוב טמרה, הם מניפים דגלי סוריה ופלסטין ומוחים נגד הפעולה שדווח כי חיל האוויר הישראלי ביצע ביום רביעי האחרון בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המפגינים נושאים שלטים עליהם תמונת הנשיא הסורי באשר אסד שממשיך לטבוח באזרחי מדינתו שלו. "סוריה תישאר המעוז של ההתנגדות הערבית", זעקו המפגינים. "הניחו לסוריה, היא תנצח את האויבים שלה, מתל אביב ועד לוושינגטון".

את ההפגנה מעוררת המחלוקת ארגנה הוועדה העממית למען העם הסורי שבראשה עומדת תושבת העיר סברין זיאד. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט טען אחד המפגינים, תושב העיר ירכה כי מה שמתרחש בסוריה הוא קונספירציה נגד העם הערבי. "אסד הוא המנהיג הדגול בעולם הערבי, הוא היחיד ששומר על העם הפלסטיני", אמר.

ההפגנה זכתה ללא מעט תגובות גם ממטיילים יהודים שהיו בדרכם לצפון ולא נשארו אדישים למראה. "תתביישו לכם", הטיחו המטיילים במוחים הערבים. "במקום שתברכו על כל פעולה ישראלית אתם עומדים כאן ותומכים במשטר האכזרי של אסד.

ברק סירב להתייחס לתקיפה: "עוקבים אחר העברת הנשק"

במקביל, התראיין שר הביטחון אהוד ברק, השוהה בכנס ביטחוני בינלאומי במינכן, לרשת הטלוויזיה המקומית וסירב להתייחס לתקיפה שביצעה ישראל לכאורה בסוריה. עם זאת הבהיר ברק כי ישראל לא תהיה מוכנה להשלים עם העברת נשק "שובר שוויון" לידי ארגוני טרור.

"אנחנו עוקבים בדבקות אחר נושא הנשק הכימי בסוריה", הבהיר ברק. "אנחנו בודקים את האפשרות של העברת נשק מתקדם לידי החיזבאללה כשתושלם נפילת שלטונו של אסד". לדברי ברק, גורלו של הנשיא הסורי כבר נחרץ. "הוא לא ישרוד".