משחק טעון: אוהדי מכבי אום אל פחם בדרך לטדי

באצטדיון הירושלמי נרשמה השבוע דריכות עם קיומו של משחק הכדורגל בין הקבוצה הערבית הקטנה לבית"ר ירושלים. למרות הכוננות המשטרתית, לא נרשמו אירועים חריגים באירוע. "ציפו מאיתנו לנהוג בגזענות", אמרו חלק מאוהדי בית"ר. צפו במסעם של אוהדי מכבי אום אל פחם לבירה

מי שמע עד השבוע על מכבי אום אל-פחם? אפילו בעיר הקטנה היא הייתה במשך שנים רק הקבוצה השנייה. אבל, השבוע הפכה הקבוצה הזו לנושאת דגל המגזר, כששיחקה באצטדיון טדי מול בית"ר ירושלים. החשש היה מעימותים בעיקבות התנהגותם של אוהדי בית"ר מהיציע המזרחי ואנשי "לה פמיליה", שהניפו שלטים נגד שני שחקנים צ'צ'נים, שכל חטאם שהם מאמינים במוחמד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

בתום המפגש, הסתיים המשחק הטעון ביותר של העונה בתיקו אוהדים שנעצרו, בתבוסה מפוארת של אום אל-פחם, וגם בניצחון קטן, לרגע לפחות - על מה שמכונה "הקומץ".

"זה משחק נגד בית"ר ירושלים, הקבוצה הכי גזענית בארץ", הכריז אחד מאוהדי אום אל פחם. בעיר הקטנה ישנם כ-50 אלף תושבים בארבע שכונות המחולקות לארבע חמולות. עד לא מזמן, לכל חמולה הייתה קבוצה משלה. מכבי אמנם ממוקמת רק במקום העשירי בליגה הלאומית, אך השבוע היא נפגשה עם בית"ר ירושלים.

"סוף סוף החלום הכי מתוק של מכבי אום אל פאחם התגשם: לפגוש את בית"ר ירושלים", ציין אוהד אחר, והוסיף: "הגזענות עשתה את העבודה הכי טובה. אם הצלחנו להגיע לטדי - זה אומר הכל".

אוהד בית"ר: "ציפו מאיתנו לנהוג בגזענות"

לא נרשמו אירועים חריגים. המשחק (צילום אוהדים)

עשרים אוטובוסים עולים מוואדי ערה לירושלים. הבחירות אמנם מאחורינו, אבל המפלגות לא חוסכות בכספים לקידום המגזר, למשל - אחד האוטובוסים מומן על ידי חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל). "ספורט זה אהבה, להכיר עולם אחר ואנשים אחרים", אמר איימן אבו סלאמה, אוהד מכבי אום אל פחם. "לא צריך לקלל, זה צריך להיות כיף", ציין.

באמצע הדרך, המשטרה מרכזת את עולי הרגל כדי להעניק להם אבטחה צמודה עד לשער האצטדיון. 450 שוטרים הופכים את האגף המערבי של טדי לשטח סטרילי, נקי מאוהדי בית"ר. דרך השטח הזה מוכנסים תושבי אום אל פחם למגרש.

ביציע של אום אל פחם - מהומה. שלושה נעצרו לאחר שניסו להניף דגל פלסטין. זה אמנם לא אסור בחוק ,אך באצטדיון טדי המשטרה רואה בזה פרובוקציה מסוכנת - ושולפת אותם החוצה.

לכשנגמר המשחק, אוהדי בית"ר הם הראשונים לעזוב את המקום, כשהם גאים על כך שהצליחו "לרסן" את עצמם. "ציפו מאיתנו לגזענות - והם (אוהדי מכבי אום אל פחם) היו הגזענים". אוהדי הקבוצה השנייה, לעומת זאת, מעוכבים בפנים עוד 40 דקות נוספות - ורק אחרי שאחרון מאוהדי בית"ר נמצא במרחק "בטוח" מהאצטדיון - הם רשאים לצאת.

באותו הערב, וגם למחרת, כל הדיווחים הביעו סיפוק מכך שהמשחק עבר בשלום. אך האם תקחו את ילדיכם למשחק הבא?