היום: החרמון ייפתח לראשונה העונה

השלג שהביאה איתה הסופה הביא גם לשינוי בלוחות הזמנים של הנהלת אתר החרמון, שם פעלו במרץ בימים האחרונים כדי להכשיר את המתחם לקראת המבקרים והגולשים. השנה מצפה הפתעה נוספת למבקרים: הוזלה משמעותית בדמי הכניסה לאתר

כיף גדול, גם בכיס. אתר החרמון, ארכיון (אתר החרמון)

אחרי השלג הכבד שירד בימים האחרונים בצפון הארץ, צפוי אתר החרמון לפתוח היום (שני) את שעריו בפעם הראשונה העונה. המבקרים יזכו ליהנות מתעריפים מוזלים בכניסה לאתר, זאת בהמשך להסכם שנחתם באחרונה עם ההנהלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תקוותם של חובבי השלג צפויה להתממש היום, עם פתיחתו של אתר החרמון למבקרים ולגולשים. באזור הרכבל התחתון הצטברה שכבה עבה של יותר ממטר שלג, בעוד שבחלק העליון נמדדה שכבה בעובי של שני מטרים לפחות.

פתיחת המתחם, זו הפעם הראשונה העונה, התאפשרה בעיקר הודות לעבודה מאומצת של צוות האתר בתקופה האחרונה. "בימים האחרונים הושקעו מאמצים עצומים של כל צוותי האתר, כדי להכשיר את האתר במהירות האפשרית", אמר מנכ"ל אתר החרמון, שאול אוחנה. עוד ביקשו בהנהלה מהנהגים לנהוג בזהירות יתרה, מחשש להחלקה על קרח שהצטבר על הכביש.

הבשורה היותר משמחת למבקרים נוגעת לדמי הכניסה לאתר, שהוזלו באחרונה ב-20% ועומדים כעת על 39 שקלים למבוגר ו-34 שקלים לילד. המהלך התאפשר במסגרת הסכם שנחתם בשבוע שעבר בין רשות מקרקעי ישראל וחברת "הר חרמון", שבבעלות מושב נווה אטי"ב.

על פי ההסכם, חוכרת "הר חרמון" את אתר החרמון מהמדינה לתקופה של 49 שנה (רטרואקטיבית משנת 1996) בתמורה לתמלוגים שנתיים בגובה של 5% מהכנסותיה וכן הפחתת גובה דמי הכניסה לאתר ב-20% משיעורם כיום. בין השאר, כולל הסכם החכירה תנאי שמאפשר למדינה לפקח על מחירי הכניסה לאתר, זאת בתיאום עם משרד התיירות.