בצל הדיווח על תקיפה: בצפון שומרים על שגרה מתוחה

חוסר הוודאות שאופף את ההתרחשויות בסוריה ובלבנון ניכר היטב ביישובי קו העימות. רבים מבין התושבים פנו מבוהלים למוקדי החירום, ונענו כי עד להודעה חדשה - אין כל שינוי בהנחיות וברמת ההיערכות

גבול הצפון. ארכיון (רויטרס)

הדיווחים המעורפלים בכלי תקשורת זרים על תקיפה ישראלית לכאורה בגבול סוריה-לבנון העלתה, באופן טבעי, את רף המתח בקרב תושבי צפון הארץ. בעשורים האחרונים הפרה אחת לכמה שנים הלחימה באזור את שגרת חייהם, והחשש מפני הסלמה ניכר גם היום היטב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך היום, עם התרבות הדיווחים על הנעשה בצפון, התקבלו במוקדים העירוניים השונים באזור קריאות רבות מתושבים מודאגים. הם נענו במסר מרגיע שלפיו לא חל כל שינוי בהנחיות או ברמת הכוננות, ובצל המתח - נשמרת השגרה.

במסרון סלולרי שהתקבל היום בטלפונים של תושבי מטולה נכתב: "בהמשך לדיווחים בתקשורת על תקיפת צה"ל בסוריה, אנו מבקשים לעדכן כי נכון לרגע זה, אין כל הנחיות חדשות או שינוי במצב הכוננות. אנו ערוכים לכל תרחיש ובמידת הצורך - נעדכנכם בהתאם".
 
המועצה האזורית גליל עליון, שחלק מיישוביה נושקים לגבול הצפון, העבירה לתושבים מסר דומה: "בימים האחרונים ישנה עלייה במתח המתבטאת בחרושת שמועות. חשוב לציין שאין שינוי ולא ניתנו הנחיות מהצבא. אנו ערוכים לספק מענה מיטבי אם נידרש לכך, ואם כך יהיה - נעדכן אתכם ישירות בטלפון, בדואר האלקטרוני ובמסרונים. עדכונים יהיו גם באתר המועצה וברדיו 105.3".