התושבים זועמים: השכונה הפכה ל"מחלף פיראטי" מסוכן של כביש גהה

כל נהג יודע ש"כביש גהה" זאת מילה מקבילה לעומסים, פקקים וכביש שעמוס כמעט בכל שעות היום. לתושבי רחוב קטן ללא מוצא בגבעת שמואל, הכביש נכנס אל מפתן הבתים כשנפרצה לפני מספר חודשים דרך עפר ממנו לתוך העיר ללא כל אישור. התושבים טוענים: מסוכן לצאת מהבית. העירייה: אנו בקשר ישיר איתם

כביש גהה (כביש 4 בקטע שבין מחלף גהה למחלף השבעה) הוא אחד מקטעי הכביש העמוסים בישראל. חלק ממנו, שעובר צמוד לגבעת שמואל הוא חלקו העמוס ביותר. בחודשים האחרונים נפרצה במקום דרך עפר, ללא אישור, והפכה למעין "מחלף" כניסה ויציאה מהכביש לכל דבר. תושבי השכונה הצמודה שסובלים מהתנועה הכבדה טוענים: "זו סכנת חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דרך העפר נמצאת בתחנת דלק בצידו המזרחי של הכביש, המוביל צפונה, כ-500 מטרים דרומית למחלף גהה. בדרך אין הסדרה או שילוט. השכנים, שהתגוררו עד לא מזמן ברחוב ללא מוצא, זועמים. "יש כאן ילדים שחוזרים מבתי ספר ונערים על אופניים", אומרת זוהרית אלישע, תושבת השכונה. "לא ייתכן שדרך ללא מוצא בשכונה שקטה פתאום הפכה למחלף של כביש ראשי".

הכניסה הפיראטית לגבעת שמואל (חדשות 2)
המראה ברחוב מצדיק את טענות התושבים: רכבים יוצאים כל העת מכביש גהה ונכנסים לעיר בלי צורך לעמוד ברמזור העמוס תמיד במחלף גבעת שמואל. "תראה איזה נזק נגרם לנו", מצביע מיכאל שפיר על מכות בפח לאורך מכוניתו, שחנתה בלילה ליד ביתו. "זו המשמעות של כביש ראשי שנכנס לתוך שכונה. ככה לא צריכה להיראות כניסה ראשית לעיר. במפות כתוב שזה כביש ללא מוצא, והפכו את זה לכביש ראשי".

כביש במקום ספסלים

מדובר, כמובן, בכניסה פיראטית ולא מאושרת, שכן כל חיבור נוסף לכביש גהה מצריך אישור ממשרד התחבורה, אישור שכמובן לא ניתן מעולם. מאור אלישע, תושב הרחוב, מסביר איך נראים חייהם. "יש פה משאיות ואוטובוסים שעוברים כאן וגורמים להמון תאונות", תיאר. "בלי שלטים, בלי כלום. נהגים נכנסים ישירות מגהה לרחוב. אין תמרורים או רמזור. במקום לשים כאן ספסלים הם פותחים כביש ראשי". אפילו אפליקציית הניווט וויז מכווינה נהגים לכביש הלא מורשה.

אפילו וויז מכירה בכביש (צילום מסך)
תושבי השכונה פנו פעם אחר פעם לעיריית גבעת שמואל ולראש העיר יוסי ברודני שלטענתם סירבו להסדיר את הדרך הלא חוקית. נציגי אגף התנועה במשטרה בחנו את הכניסה הפיראטית, קבעו כי אינה בטיחותית ושלחו דרישה למהנדס העירייה להסדיר את הכביש או לכל הפחות לדאוג לתנאי בטיחות נאותים כדוגמת שלטים, תמרורים ותאורה. גם זה לא קרה.

מעיריית גבעת שמואל נמסר בתגובה: "אנו מצויים בקשר ישיר מול התושבים, לרבות פגישה בשטח שהתקיימה. אנו לא רואים צורך לנהל את הדיון באמצעות התקשורת".

לפניות לכתב: Azria@ch2news.tv