המשחק המתוח הסתיים בניצחון לבית"ר ירושלים; 16 אוהדים נעצרו

לפני תחילת ההתמודדות באצטדיון "טדי" הערב נעצרו 11 מאוהדי הצהובים שניסו לחולל פרובוקציה ולהתגרות בעמיתים מאום אל פחם. מבין האחרונים נעצרו חמישה שניסו להניף את דגלי פלסטין. למרות החשש ממהומות והעצורים – הסתיים הערב בשקט יחסי ובניצחון 5-0 לירושלמים

המתיחות באצטדיון נגמרה בעצורים: 11 אוהדי בית"ר ירושלים ו-5 אוהדים של הקבוצה ששיחקה מולה הערב באצטדיון "טדי", מכבי אום אל-פחם, נעצרו על ידי המשטרה לאחר שניסו לחולל פרובוקציה במהלך המשחק. בית"ר ניצחה את אום אל-פחם בתוצאה 5-0.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

אוהדי אום אל-פחם, שהגיעו לירושלים באוטובוסים שליוו שיירות של כוחות יס"מ, ניסו להכניס למגרש דגלי פלסטין שהובאו מראש, אך אלה הוחרמו על ידי המשטרה בכניסה לאצטדיון. באופן תקדימי, נאסר גם על הכנסת דגלי ישראל מצד אוהדי בית"ר ירושלים, בנוסף לשלטים ודגלים אחרים.

לפני המשחק, המשטרה "סימנה" כ-50 אוהדים של הקבוצה הירושלמית שהוגדרו כ"בעייתיים" ומנעה מהם להיכנס למשחק מחשש להתלהטות הרוחות. הנהלת הקבוצה הערבית הודיעה הבוקר כי במידה ויישמעו קריאות כנגד האסלאם והנביא מוחמד, הם יפוצצו את המשחק והשחקנים ינטשו אותו באמצע.

"נערכנו למשחק כמו למבצע ביטחוני"

הבוקר חזרה בה הנהלת בית"ר ירושלים מהבקשה שהגישה להתאחדות לכדורגל לקיים את המשחק מול אום אל-פחם ללא קהל, זאת עקב החשש מהתפרעויות וכעונש על ההתנהגות הגזענית של כמה מהאוהדים במשחק בשבת האחרונה.

יו"ר הקבוצה איציק קורנפיין הפתיע את דייני ההתאחדות לכדורגל לאחר שהודיע שבית"ר חוזרת בה מהבקשה ומעוניינת לקיים את המשחק עם קהל בכל זאת. "העדפנו לשים את היריבויות בצד ולשדר מסר מפויס. אנחנו באים לשחק כדורגל", אמר ביציאה מהדיון במשרדי ההתאחדות היום.

מן הרגע שנודע שהמשחק הערב ייערך בנוכחות קהל, נערכה המשטרה בכוחות מתוגברים לאבטחת המשחק המתוח ופרשה כ-500 שוטרים, מאבטחים ופרשים על מנת למנוע מהאוהדים של שתי הקבוצות להתגרות אלה באלה ולחולל מהומה. מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו קרא לאוהדים לשמור על איפוק: "על כל מי שמגיע למשחק לכבד את מדינת ישראל ולכבד את הספורט", אמר דנינו והוסיף כי המשטרה לא תהסס להפעיל כוח נגד כל מי שיחולל פרובוקציה.

בניגוד למשחק הקודם של בית"ר, בו הונפו שלטים וקראו קריאות גזעניות נגד מוסלמים, אוהדי הקבוצה נזהרו הפעם, ככל הנראה עקב המצלמות שהציבה המשטרה על מנת ללכוד ולעצור את כל אותם אוהדים שיעברו על החוק ויקללו. האוהדים "הסתפקו" הפעם בלשיר שירים "מרוככים" שהמסר המרכזי שלהם הוא "הר הבית בידינו". אלא שהמבחן הגדול של אוהדי בית"ר לא היה היום, אלא יהיה כשהשחקנים המוסלמים מצ'צ'ניה שבכוונת הבעלים ארקדי גאידמק לשלב בקבוצה, יגיעו אליה בקרוב.

הנשיא פרס גינה התנהגות האוהדים: "לעולם לא נשלים עם גזענות"

נשיא המדינה שמעון פרס שיגר היום איגרת חריפה ליו"ר ההתאחדות לכדורגל נוכח גילויי הגזענות ולקראת משחק הכדורגל שהתקיים הערב בין בית"ר ירושלים למכבי אום אל פחם. פרס קרא להתאחדות לכדורגל ולרשויות למנוע מיד כל גילוי של גזענות: "נוכח גילויי הגזענות האחרונים וערב המשחק בין בית"ר ירושלים ומכבי אום אל-פחם, אני מבקש לפנות באמצעותך בקריאה לקהל אוהדי הכדורגל כולם להימנע מכל ביטוי וגילוי של גזענות על המגרש ומחוצה לו" .

עוד הוסיף הנשיא כי האירועים האחרונים במשחקה של בית"ר ירושלים ראויים לכל גינוי. "הגזענות היא זו שפגעה בעם היהודי פגיעה אנושה יותר מכל עם אחר בעולם. ועל כל הרשויות לגדוע אותה באיבה. אני בטוח שעמנו כולו מזועזע מהתופעה הזו ולעולם לא ישלים אתה", כתב פרס והוסיף: "הספורט מתקבל בימינו כהכרזה אוניברסלית נגד גזענות. אין להעלות על הדעת שההפך יקרה בישראל".