בבית"ר ירושלים התחרטו: המשחק הערב ייערך עם קהל

הנהלת קבוצת הכדורגל שהגישה אמש להתאחדות בקשה לקיים את המשחק הערב מול מכבי אום אל-פחם ללא קהל מחשש להתפרעויות וקריאות גזעניות, חזרה בה היום במפתיע מההחלטה וביקשה לקיים את המשחק בכל זאת עם קהל. "אם ההתאחדות רוצה להעניש את בית"ר – שהיא תיזום את העונש". 500 שוטרים יהיו במקום

בית"ר תשחק - האוהדים יגדשו את היציעים: הנהלת בית"ר ירושלים חזרה בה היום מהבקשה לקיים את המשחק שייערך הערב נגד מכבי אום אל-פחם במסגרת גביע המדינה ללא קהל. על השינוי המפתיע בעמדת הקבוצה הודיע יו"ר בית"ר איציק קורנפיין, בפתח הדיון בהתאחדות לכדורגל שנועד לדון בבקשת הקבוצה ההתחלתית לקיים את המשחק שייערך הערב ללא קהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"לא באנו להילחם, אנחנו מעוניינים לקיים את המשחק עם קהל", פתח קורנפיין את הישיבה ונימק: "אם ההתאחדות רוצה להעניש אותנו על הקריאות הגזעניות של האוהדים, זו צריכה להיות החלטה מטעמה ולא מטעמנו".

בעקבות השינוי הפתאומי בעמדת הקבוצה, ייערך הערב המשחק בנוכחות אוהדי הקבוצה, והוא צפוי להיות טעון ומתוח במיוחד, זאת לאור הקריאות הגזעניות בשבת האחרונה, במחאה על הכוונה לשלב בקבוצה שני שחקנים מוסלמים מצ'צ'ניה.

בהנהלת ההתאחדות צפויים להחליט בקרוב על העונש שתספוג הקבוצה עקב התנהגות האוהדים בשבת האחרונה במשחק שנערך מול בני יהודה. במידה וההתאחדות תטיל על בית"ר עונש של משחק ללא קהל, העונש יתממש באחד המשחקים הבאים - ולא כבר הערב, כפי שביקשה בית"ר באופן חריג - וחזרה בה.

בעקבות השינוי וקיום המשחק הערב עם קהל, צפויים להגיע ליציע המזרחי באצטדיון "טדי" גם פעילי הימין איתמר בן גביר וברוך מרזל, על מנת להביע תמיכה באוהדים וכמעין התרסה להצהרתו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שהודיע שיפסיק להגיע למגרש עקב התנהגות האוהדים.

"השחקנים יירדו מהמגרש באמצע המשחק"

השינוי בעמדת בית"ר נבע ככל הנראה מסיבות משפטיות וכלכליות. בהנהלת הקבוצה חששו מכך שקיום המשחק הערב ללא קהל כלל יוביל לתביעה מטעם הקבוצה האורחת מאום אל-פאחם, שאוהדיה לא יוכלו אף הם להגיע למשחק. "לא יקום ולא יהיה", הגיבו בזעם בהנהלת הקבוצה האורחת. "אוהדינו מעוניינים להגיע למשחק, בטח כשזה משחק במעמד חשוב כמו גביע המדינה".

בהנהלת הקבוצה האורחת אף איימו שאם אוהדי בית"ר יקראו היום קריאות גזעניות נגד הנביא מוחמד, שחקני אום אל-פאחם יירדו מהמגרש באמצע המשחק.

המשטרה נערכת בכוחות מתוגברים למשחק הערב. בפגישה שנערכה בין קורנפיין למפקד מרחב מוריה, סוכם כי 500 שוטרים ומאבטחים ינכחו במגרש על מנת לשמור על הסדר וכי לא יורשו להיכנס ליציעים שלטים ודגלים כלשהם, שעשויים להכיל כתובות גזעניות כמו במשחק בשבת האחרונה. "לשלוט על הקללות יהיה הרבה יותר קשה", מסר מפקד המרחב.

דיון אחר שנערך בין הנהלת בית"ר לדיין ההתאחדות לכדורגל, עלה לטונים צורמים לאחר שקורנפיין כפר בהאשמות ההתאחדות לפיהן כל אוהדי בית"ר מעורבים בהתנהגות הגזענית. דיין ההתאחדות אמר כי "הקבוצה והאוהדים - אחד הם", ואילו קורנפיין טען שמדובר רק בקומץ של אוהדים שמשליכים על היתר וכי הנהלת הקבוצה לא יכולה לפעול באמצעים מחמירים יותר מאלו שכבר הופעלו.

הנשיא פרס גינה התנהגות האוהדים: "לעולם לא נשלים עם גזענות"

נשיא המדינה שמעון פרס שיגר היום איגרת חריפה ליו"ר ההתאחדות לכדורגל נוכח גילויי הגזענות ולקראת משחק הכדורגל שיתקיים היום בין בית"ר ירושלים למכבי אום אל פחם. פרס קרא להתאחדות לכדורגל ולרשויות למנוע מיד כל גילוי של גזענות: "נוכח גילויי הגזענות האחרונים וערב המשחק בין בית"ר ירושלים ומכבי אום אל-פחם, אני מבקש לפנות באמצעותך בקריאה לקהל אוהדי הכדורגל כולם להימנע מכל ביטוי וגילוי של גזענות על המגרש ומחוצה לו" .

עוד הוסיף הנשיא כי האירועים האחרונים במשחקה של בית"ר ירושלים ראויים לכל גינוי. "הגזענות היא זו שפגעה בעם היהודי פגיעה אנושה יותר מכל עם אחר בעולם. ועל כל הרשויות לגדוע אותה באיבה. אני בטוח שעמנו כולו מזועזע מהתופעה הזו ולעולם לא ישלים אתה", כתב פרס והוסיף: "הספורט מתקבל בימינו כהכרזה אוניברסלית נגד גזענות. אין להעלות על הדעת שההפך יקרה בישראל".