יממה למשחק הנפיץ: בית"ר ירושלים ביקשה ללא קהל, אום אל פחם דווקא כן

סערת הגזענות עדיין לא שככה - ולא ברור לאן תוביל: אחרי שהצהובים ביקשו, באופן חסר תקדים, לקיים ביציעים ריקים את ההתמודדות מול הקבוצה הערבית - הביעו שם התנגדות נחרצת לבקשה

איציק קורנפיין, יושב-ראש בית"ר ירושלים, יצא למלחמה גלויה באוהדים הפנאטיים של קבוצתו. "יש פה חבורה של אנשים שמכתימים קהל שלם של מאות אלפי אנשים" אמר. "אנחנו נלחמים בזה ונמשיך להילחם בזה". הפתרון שלו למשחק הנפיץ מול אום אל פחם הוא חסר תקדים: לראשונה קבוצה דורשת מההתאחדות לכדורגל לאסור על כניסת הקהל שלה למגרשה הביתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"כצעד ראשון, החליט דירקטוריון הקבוצה פה אחד לבקש מחר מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל לקיים את משחק הגביע מול אום אל פחם ללא קהל", הוסיף קורנפיין ועידכן כי "ניתנה הוראה למשרדי הכרטיסים להפסיק במכירת הכרטיסים למשחק. אוהדים אשר רכשו כרטיסים - כספם יוחזר להם".

קיום משחק ללא קהל הוא בדרך כלל עונש, אלא שהיום בית"ר חוששת מאוהדיה שמוחים על ההחלטה לצרף לקבוצה שחקנים מוסלמים. בבית"ר מניחים כי האוהדים האלה יסבו נזק רב יותר אם ייכנסו לאצטדיון, מאשר הנזק של אובדן ההכנסות ממכירת הכרטיסים.

"אנחנו כמועדון רוצים שתהיה לנו זכות קיום כמועדון מוביל בכדורגל הישראלי", הסביר יו"ר הקבוצה. "ההשלכות של קריאות כאלה בעתיד יכולות להיות הרות אסון עבור מועדון הכדורגל בית"ר ירושלים, ואני לא מתבטא בדרך כלל במונחים האלו. לקחנו פה החלטה לא קלה, ובכובד ראש".

יו"ר אום אל פחם: "אם אין קהל, אני לא הולך למשחק"

בית הדין של ההתאחדות יקבע מחר אם בקשתה של בית"ר תתקבל. יושב-ראש ההתאחדות אבי לוזון כבר הודיע שלא יתנגד לדרישה. האמת היא שלוזון משתוקק למשחק דומם ללא קהל: כמה חודשים לפני שישראל תארח את אליפות אירופה לנבחרות צעירות, הדבר האחרון שהוא צריך זה כתבות בעולם על אוהדים גזעניים ומשחק בסכנת פיצוץ.

אבל מה שבבית"ר לא לקחו אולי בחשבון זה שהם לא יהיו לבד על המגרש מחר. בשביל הקבוצה האורחת מאום אל פחם, המשחק בטדי הוא לא פחות מאשר חגיגה, והם לא מתכוונים לוותר עליה. "המגזר הערבי יילך לטדי", הבטיח אבו רג'א, יו"ר אום אל פחם, והצהיר כי "אם אין קהל, אני לא הולך למשחק. יש קו אדום. נתתי לקפטן הקבוצה הוראה: אם יקללו באצטדיון את מוחמד, משה או ישו, הוא יילך לשופט לפי חוק, יאמר לו שמקללים, ואני באופן אוטומטי ארד לדשא ואקרא לשחקנים לרדת מהמגרש".