בין הפקקים: כך "צדים" דגים בנתיבי איילון

שלושה דייגים מהצפון שמעו שיש דגים ששוחים בנחל שבין נתיבי איילון מאז הסופה הגדולה. כשהגיעו גילו לתדהמתם דגים שונים, החלו לדוג את השלל והפכו אותו לעסק של ממש. עד כה הם מצליחים לדוג 4-3 ק"ג בכל יום. אז מה קרה כשהבורי פגש את הפקק? כך זה נראה

בין הפקקים, הפיח והמכוניות שלא מפסיקות לנסוע, הגיעו היום שלושה דייגים תושבי הכפר תמרה שבצפון לגשר ההלכה שבנתיבי איילון - שם הם משליכים את חכותיהם ודגים דגים מהנחל, שבו עדיין נותרו מים לאחר הסופה הגדולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נראה כי העניין הפך לעסק רווחי במיוחד: כבר שלושה ימים שהם חוזרים לבתיהם עם שלל של 4-3 ק"ג דגים, אותם הם מוכרים באזורם. "יש לי חבר שעובד איתי ועובר כאן מדי יום, הוא התקשר וסיפר לי שבנחל איילון יש הרבה דגים ובכל פעם שהוא עובר הוא משליך להם פיתה, ואז החלטנו לבוא ולראות את זה בעצמנו", סיפר לחדשות 2 באינטרנט הדייג יוסוף אבו אלג'אם, שמקווה שבימים הקרובים השלל שלו רק יגדל.

שלל של 4 ק"ג ביום (חדשות 2)

מאז הסערה לפני כשלושה שבועות שבמהלכה עלה הנחל על גדותיו והוצפו נתיבי איילון, יש זרימה במרבית חלקיו של הנחל. למרות הספקנות, השלושה לא מתכוונים לעזוב את המקום בזמן הקרוב ומתכוונים רק להגדיל את הכנסותיהם. בין היתר הם הספיקו לדוג כבר הרבה מאוד דגים ביניהם בורי ושפמנון אחד. "יש כאן הרבה דגים קטנים, אבל גם כאלו גדולים, אלה דגים שאוהבים מים חמים, אז אני מניח שהם מגיעים לכאן כי הם אוהבים את זה", אמר הישאם אבו אלג'אם.

דגים בין הפקקים, היום (חדשות 2)

עוברי אורח רבים שעברו במקום במהלך היום התקשו להאמין למראה עיניהם. "לא חשבתי שהם יצליחו לדוג כאן דגים, אני רואה אותם משליכים את החכה ונדהם לראות שהם מעלים דגים", סיפר אחד מעוברי האורח. "אני מניח שזה אומר שהמים כאן נקיים".