המפכ"ל על קריאות אוהדי בית"ר: "ננהג באפס סובלנות מול הגזענות"

מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו גינה את הקריאות הגזעניות של אוהדי בית"ר י-ם נגד ערבים במשחק שלשום ואמר: "מדובר בתופעה בזויה שיש להוקיע". הוא התייחס להיערכות לקראת המשחק הטעון מחר של בית"ר נגד מכבי אום אל פאחם באצטדיון 'טדי' ואמר: "אני קורא לכל הצדדים לנהוג באיפוק ובאחריות"

השלט שעורר את הסערה (ערוץ הספורט)

סערת הגזענות של אוהדי בית"ר ירושלים זוכה גם להתייחסות המפכ"ל: אחרי שאוהדי הקבוצה קראו קריאות גזעניות נגד מוסלמים וערבים, על רקע כוונת הבעלים ארקדי גאידמק לצרף לקבוצה שני שחקנים צ'צ'נים, גינה היום רב ניצב יוחנן דנינו את התנהגותם והבטיח "למצות את הדין" עם המעורבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

במהלך ישיבת סגל הפיקוד הכללי של משטרת ישראל, התייחס דנינו לתופעת הגזענות במגרשי הכדורגל והדגיש: "מדובר בתופעה חמורה ובזויה מאוד שאין לה מקום - יש להוקיע אותה מן היסוד". דנינו הדגיש: "אמרתי זאת בעבר ואומר זאת שוב - לא נאפשר את קיומה ונמצה את הדין עם אלו העוברים על החוק".

מחר יתקיים באצטדיון "טדי" משחק טעון במיוחד במסגרת גביע המדינה, בין בית"ר ירושלים למכבי אום אל פאחם, והמשטרה נערכת בכוחות מתוגברים מחשש להתלקחות. לקראת המשחק פנה רב ניצב דנינו לאוהדים: "אני קורא לכל הצדדים לנהוג באיפוק ובאחריות. עלינו להחזיר את הרוח הספורטיבית למגרשי הכדורגל. המדיניות שהוגדרה בעבר הינה אפס סובלנות לתופעה זו - וכך ננהג גם הפעם".

אתמול הורה בית משפט השלום בירושלים לשחרר בתנאים מגבילים שני אוהדי בית"ר ירושלים שנעצרו בסוף השבוע באצטדיון טדי בגין קריאות גזעניות במהלך משחק ההפסד לבני יהודה. שלושה אוהדים צעירים של בית"ר ירושלים נעצרו במהלך המשחק שבו הפסידה הקבוצה המקומית בתוצאה 1-0. מלבד קריאות גזעניות שנשמעו במהלך המשחק, הניפו האוהדים שלט גדול ובו נכתב "בית"ר טהורה לעד".