הכבאים שובתים: עובדים במתכונת חירום

ארגון הכבאים הארצי פתח בעיצומים במחאה על הרפורמה המתוכננת בשירותי הכיבוי,שלטענתם תפגע בתנאי העסקתם. תחנות הכיבוי במחוזות ירושלים ומרכז פועלות במתכונת שבת, אין קבלת קהל ולא ניתנים אישורים לקיום אירועים ציבוריים

ארגון הכבאים הארצי פתח היום בעיצומים במחאה על הרפורמה המתוכננת בשירותי הכיבוי, שאמורה להתבצע בתחילת החודש הבא, ולטענתם תפגע בתנאי העסקתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת צעדי המחאה בהם נוקטים הכבאים, הם לא מנפיקים אישורים של שירותי הכיבוי לאירועים ציבוריים ואירועי תרבות וספורט. בנוסף, פועלות היום תחנות הכיבוי במחוז מרכז ובאזור ירושלים במתכונת חירום בלבד.

בעקבות צעדי המחאה הבהירו בארגון הכבאים כי לא ישלחו כבאית למשחק הכדורגל הטעון שייערך מחר באצטדיון טדי בין קבוצות בית"ר ירושלים ואום אל פאחם במסגרת גביע המדינה - כמתחייב בחוק.

מחר אמורה להתקיים פגישה בין נציגי נציבות שירותי הכיבוי, נציגי ועד הכבאים ואנשי ההסתדרות המייצגים אותם, במהלכה הם אמורים לדון במחלוקות.

מפקדי המחוזות לא משתפים פעולה

גורמים בנציבות שירותי הכיבוי מציינים כי הם מבינים את החששות, אך מעריכים כי הכל יוסדר במהלך המשא ומתן, ומזכירים כי מדובר במהלך ארוך טווח, שאמור לקדם את הרפורמה בשירותי הכיבוי עד להכפפה סופית של כל המחוזות לנציב שירותי הכיבוי - לראשונה - החל מספטמבר הקרוב.

הבוקר הגיע מפקד מחוז ירושלים בשירותי הכיבוי, טפס"ר אלי פרץ, לתחנת הכיבוי בבית שמש והתבקש שלא להיכנס בגלל העיצומים. גורמים בוועד ציינו כי למרות זאת, הוא נכנס וכעת יושב במשרדו מבודד משאר הכבאים.

דובר ארגון הכבאים, נורברט עמוס סילם, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט: "מפקדי מחוזות פועלים כאוטוקרטים בכך שהם לא משתפים פעולה עם נציגות העובדים. כל זאת מתוך כוונה לפגוע במעמדו של ארגון הכבאים". הוא אמר כי הכבאים פועלים במתכונת שבת, לא מקבלים קהל ולא מבצעים ביקורת מניעה. "אין לנו עם מי לעבוד".