האח הגדול - גרסת המציאות

משפחות ישראליות מוכנות להכניס מצלמות אינטרנט לבתיהן ולתעד הכל - תמורת תשלום. המקלחת, חדר השינה, הריבים בין הזוגות והחיים של הילדים - הכל מותר והכל מתועד תמורת 10 דולרים לחודש מכל גולש. כך נראה הריאליטי הכי אמיתי שיש

על שער הכניסה של יחידת הדיור של קובי ויערה תורג'מן באילת הוצב לוח עץ שיסתיר את מה שקורה בפנים. דווקא מאחורי דלת הכניסה הכל פתוח: מצלמות ומיקרופונים משדרים 24/7 את כל מה שקורה בבית, כולל בשירותים, במקלחת ובחדר השינה, והם מוכנים לתת לכל גולש שמוכן לשלם לראות מה קורה אצלם בבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר בפרויקט עסקי חדש של עופר סלע ובנימין בר שישא, שמציע לגולשים לראות תמורת תשלום את חיי המשפחות שמוכנות להיחשף. בלי במאים, בלי טשטוש, בלי קטעים שיורדים בעריכה - 100% ריאליטי.

החשיפה שלהם התחילה כשבחודש שעבר בני הזוג תורג'מן נתקלו בעלון, שהציע עד 10,000 שקלים בחודש למי שיסכים לתעד את חייו ללא הפסקה. איך חיים בבית הפרטי כשהכל משודר ברשת? "אני לא אגיד שאני לא סוגרת את הוילון כשאני במקלחת, אבל לפעמים אני שוכחת אותו פתוח", מספרת יערה.

כשהכל משודר אפשר להפגין כישרונות חבויים, אבל באותה מידה הדברים הפחות יפים מתגלים מול כל העולם, כולל ריבים שאיש לא היה רוצה להוציא מהבית. בעלי האתר ויזמי הפרויקט מסבירים: "הסקרנות והמציצנות הם שכנים, כולם סקרנים וכולם מציצנים. אנחנו שמים את המצלמות בדיוק במקום שאנחנו חושבים שאנשים ירצו להסתכל. מי שרוצה להיות זבוב על הקיר".

"כולם סקרנים וכולם מציצנים" (חדשות 2)

"מה אכפת לי שרואים אותי במיטה?"

מדובר עסק לכל דבר שמטרתו להרוויח. את הצילומים מהסלון אפשר לראות בחינם, המקומות האינטימיים יותר בבית יעלו 10 דולרים לחודש. ככל שיש יותר גולשים - גם המשפחה וגם היזמים מרוויחים יותר.

אבי ורסאנו, איש בטיחות על ספינת תיירות באילת, לא רצה להיות כוכב ריאליטי, ומבחינתו הפרסום הוא לא המטרה אלא אמצעי להתקדם מקצועית. בבית של אבי וטוני רעייתו המצלמות מתעדות את הדיירים, כולל את הסבא שנמצא במצב סיעודי. המקלחת וחדרי הילדים הוגדרו מחוץ לתחום, ועדיין החברים של הילדים מבית הספר יודעים מה קורה בבית של החברים שלהם כל יום.

ויקי כנפו, שעבדה עם היזמים בעבר, דווקא כועסת עליהם: "זה ניצול ניצול ניצול, בחיים לא הייתי משתפת פעולה עם דבר כזה שוב". אצל משפחת רסקין שנכנסה גם היא לעולם הריאליטי האמיתי הכסף זה לא העיקר, אלא הפרסום.

אחרי שאימא מרינה ניסתה את מזלה בתכניות ריאליטי ללא הצלחה, היא החליטה להכניס את המצלמות הביתה: "מה אכפת לי שהגולשים רואים אותי במיטה, זה לא שהם נמצאים איתי בחדר ומוחאים לי כפיים".

בחודש הבא יסכמו היזמים תקופת הרצה, ויקבעו איזה משפחה רווחית ומאיזה משפחה הם יפרדו. גם הפרטיות היום היא כנראה לא מצרך מבוקש מדי, ויש מי שימכור אותה - תמורת תשלום לא מאוד גבוה.