חדשות טובות מהסופ"ש: הכנרת עלתה ב-4 ס"מ

הכנרת ממשיכה לשמח את הישראלים: מפלס האגם הלאומי עלה בארבעה סנטימטרים מאז יום חמישי. במקביל להמשך עליית המפלס, נערכים בישראל למערכת חורפית נוספת שתתפתח כבר מחר ותגיע לשיאה ברביעי וחמישי

לאט אבל בטוח. הכנרת ממשיכה לעלות (חדשות 2)

המערכת החורפית הסוערת שהתרגשה עלינו לפני כשלושה שבועות ממשיכה לתת את אותותיה: מפלס הכנרת עלה בסוף השבוע בארבעה סנטימטרים נוספים בסוף השבוע. מרשות המים נמסר כי כעת חסרים לכנרת שני מטרים בדיוק עד שתגיע לקו האדום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתחילת השבוע שעבר בישרה רשות המים על עליית מפלס הכנרת בשישה סנטימטרים וחצי. כבר אז הם הגדירו את קצב העלייה כנורמטיבי, והניחו שהמפלס ימשיך לעלות, אבל בקצב איטי יותר.

הכינו את המטריות: החורף חוזר

במקביל לעליית מפלס הכנרת, בישראל נערכים למערכת חורפית נוספת שתשטוף אותנו בשבוע הקרוב, אם כי היא לא צפויה להיות בסדר הגודל של הסערה בתחילת החודש.

כבר היום תורגש ירידה ניכרת בטמפרטורות, ויהיה מעונן חלקית. גם מחר יהיה קריר, עם סיכוי לגשם מקומי, בעיקר בערב, שיתחזק בהדרגה ויימשך בלילה בצפון ובמרכז. שלישי יחל באווירה חורפית, אבל הגשם ייחלש בהדרגה, כך שבשעות אחר הצהרים והערב ייתכן רק גשם מקומי.

אבל זאת תהיה הפוגה זמנית בלבד: כבר בימים רביעי וחמישי הגשם יחזור ויירד לסירוגין מהצפון ועד לנגב. שלג צפוי בחרמון, וקיים חשש להצפות במקומות הנמוכים.