תושבי בת חפר ממתינים לפיצוי: "אשרו סיוע דחוף, בלי בירוקרטיה"

הממשלה דנה בהכרזה על היישוב שהוצף לפני כשלושה שבועות כמוכה אסון טבע, במטרה להעביר סיוע כספי מיוחד לתושביו - שבתי רבים מהם נפגעו. "לעשות משפחות לא היה ביטוח למבנה", הסביר המזכיר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט

כשלושה שבועות אחרי שנחל שכם עלה על גדותיו והציף את בת חפר, דנה הבוקר הממשלה בהכרזה על היישוב כאזור מוכר אסון טבע לצורך אישור פיצוי כספי לתושבים שבתיהם נפגעו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מזכיר היישוב, יוני ארי, סיפר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט על המצב העגום שבו שרויים רבים מהתושבים. "הרבה מאוד נכסים נפגעו - מבנים ורכוש, ובלא מעט מקרים לא היה ביטוח לתכולה", הוא הסביר. "מדובר ביותר מ-100 משפחות ללא ביטח תכולה ועשרות ללא פוליסות לביטוח מבנה".

על מה שעוברים התושבים מאז ההצפה אמר ארי כי "הרבה מהם מתמודדים עם סיטואציה קשה: הם צריכים לשלם שכירות על בית חלופי, לשפץ את המבנים ולרכוש ריהוט ומוצרי חשמל חדשים. אין להם זמן לזה, מדובר כאן במשפחות עם הורים שצריכים ללכת לעבודה וגם ילדים שלומדים בבתי ספר. אני קורא לממשלה לאשר את הפיצוי ומהר, כך שההליך לא ייתקע בגלגלי הבירוקרטיה".

ההפגנה בבת חפר, הבוקר (יובל ארז)

כמה מהתושבים התכנסו הבוקר כדי לקיים הפגנה קטנה ושקטה. הם קוראים לממשלה לאשר את הסיוע, ולדאוג שהכסף יגיע אליהם מהר. יש לציין כי הכרזה על אזור כמוכה אסון טבע הוא חריג, ובהחלטת הממשלה הצפויה ייקבע כי לא מדובר בתקדים שישליך לאירועים דומים בעתיד.