אשדוד: אדם נפגע אנושות בשריפה

כוחות כיבוי והצלה הוזעקו בצהריים לבניין מגורים ברחוב האגוז, בעקבות דליקה שפרצה בדירה בקומה השלישית. גבר כבן 50 חולץ מבין הלהבות והובהל לטיפול בבית חולים. חשד: סיגריה בוערת גרמה להתלקחות האש

הנפגע מפונה לבית חולים (אשדודנט)

שריפה פרצה בצהריים בבניין מגורים באשדוד. כוחות כיבוי והצלה הוזעקו למקום וחילצו גבר בשנות ה-50 לחייו שנפגע אנושות שהובהל לטיפול בבית חולים. נבדק חשד שלפיו סיגריה בוערת היא שגרמה לאסון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דובר מד"א, זכי הלר, מסר כי הנפגע סובל מ-100% כוויות. "ב-12:10 התקבלה במרחב לכיש קריאה על שריפה בדירה בקומה השלישית בבניין בן 12 קומות ברחוב האגוז שבאשדוד. לאחר סריקות לא אותרו נפגעים נוספים".

כונן איחוד הצלה דרום, אבי עמר, סיפר ל"אשדודנט" על זירת האירוע: "כשהגענו למקום טיפלנו בילד שהורד מהדירה. הוא נפצע קל משאיפת עשן. בסריקה נמצא האדם שנפגע האנוש במרפסת הבית".

רשף יגאל זוהר, מפקד שירותי הכיבוי באשדוד, סיפר על ממצאי החקירה הראשונית: "מדובר באדם שעישן על ספה במרפסת וככל הנראה נרדם. הסיגריה נשמטה והאיש, שמוגבל בתנועותיו, לא הצליח להימלט ונלכד במקום. אנשי הכיבוי השתלטו על האש וחוקר שריפות בודק את נסיבות האירוע".

הדליקה באשדוד פרצה שעות ספורות אחרי אירוע טרגי אחר שהתרחש בעיר: שני עובדים, כבני 30 ו-40, מתו הבוקר משאיפת גז רעיל בבתי הזיקוק. הם הוזעקו למקום כדי לתקן תקלה ובמהלך העבודות נחשפו למימן גופרתי - חומר קטלני שכעבור זמן קצר גרם לכך שאיבדו את ההכרה. אחרי שכל הניסיונות ליצור עמם קשר עלו בתוהו, פתחו עמיתיהם לעבודה של השניים בחיפושים אחריהם - שבסופם נמצאו שרועים בלא רוח חיים.

כוחות ההצלה הוזעקו לזירה, אך גם אנשיהם לא הצליחו למנוע את הטרגדיה. חיים קראדי, פרמדיק מד"א, סיפר לאתר "אשדודנט": "קיבלנו קריאה שבעקבותיה נסענו למפעל. כשהגענו לשם, ראינו שם שני פועלים שרועים על הקרקע. ביצענו בהם פעולות החייאה ממושכות, אך לבסוף נאלצנו לקבוע את מותם".

רשף יגאל זוהר, מפקד שירותי הכיבוי אשקלון אשדוד, אמר כי "העובדים שאפו חומר רעיל מאוד שדי בחשיפה קצרה אליו כדי להיפגע. הם ניזוקו מיד וגם צוות נוסף שחיפש אחריהם נפגע, אבל למרבה המזל הצליחו שם לטפל בתקלה וחילצו את חבריהם מהמקום". במשטרה ובמשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה פתחו בחקירת משותפת של תאונת העבודה הקטלנית.