מכת הקור בצפון: הצנרת קפאה, מאות בלי מים

מאות תושבים בצפון מדווחים כי הפקקים בדודי השמש התפוצצו – ופשוט אין מים. במקביל, הצנרת הראשית קפאה בגולן ובאזור – ותאגידי המים פועלים לתקנה. "קמנו וגילינו שכל הגג נוזל", סיפר אחד מתושבי הצפון. כך זה נראה

למאות בתים בצפון פשוט אין מים, הצנרת קפאה והפקקים התפוצצו. במרום גולן למשל נרשמה הלילה טמפרטורת מינימום של 9.2- מעלות. בשל הקור העז, הצנרת הראשית קפאה בגולן, צפת ויישובים בגליל ובעמק החולה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תאגידי המים הודיעו שהם פועלים לתיקון הצנרת, אך בינתיים רבים באזור סובלים. גם האינסטלטורים באזור מדווחים כי הם מקבלים מאות טלפונים מאזרחים מודאגים. "קיבלתי יותר ממאה טלפונים בכל העמק", סיפר אחד מהם.

בצפת למשל, כ-1,000 דודי מים נפגעו מגל הקור. לאחר שנרשמו מאות פניות למוקד העירוני, ביניהן פניות של קשישים, הוקפצו עובדי אגף התחזוקה של העירייה בתגבור צוותי תאגיד המים וסייעו במתן מענה ראשוני.

מצוקת פקקים בצפון

"קמנו בבוקר וגילינו שכל הגג נוזל מים כמו גשם, ואז הבנו שזו נזילה מדוד השמש", סיפר אחד מתושבי הצפון. "הפסקנו מהר את המים ולמזלנו קנינו מראש פקקים להחלפה". הוא סיפר כי פקק אחד עלה 8 שקלים, והיום כבר ביקשו 80 שקלים.

דודו, שגר בקיבוץ מחניים, גם הוא נתקל ב"זרנוק" בגג ביתו. "אנשים נוסעים לכל מקום בשביל פקקים. בשל הטמפרטורות נוצר לחץ רב בקולטי השמש, וכהחלו להפשיר נוצר לחץ והפקק קפץ ועף, פשוט רואים את כל הבתים עם מים יוצאים מהגגות, ועכשיו גם התחילו להפקיע מחירים בגלל המצב", אמר לחדשות 2 Online.