חגיגת יום הולדת מרגשת לפצוע הקשה מ"צוק איתן"

אופיר כהן נפצע מפגיעת פצמ"ר במהלך המבצע בעזה. לאחר חודשים ארוכים של שיקום חגגו לו היום חבריו יום הולדת מרגשת במיוחד – שכללה מופע פרטי ממוקי, הזמר האהוב עליו. "הוא אומר לכם תודה", פירשה אימו של אופיר את הבעות פניו של הבן שחזר לאחרונה לתקשר עם הסביבה

עשרות בני משפחה וחברים הגיעו היום (שישי) לבית החולים בית לוינשטיין כדי לחגוג את יום הולדתו ה-23 של אופיר כהן, שנפצע קשה במבצע "צוק איתן". בין האורחים היה גם הזמר מוקי, ששר במיוחד לכבודו של הפצוע שאוהב במיוחד את שיריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם כניסתו של אופיר לאולם בית החולים החלו חבריו לשיר לו שירי יום הולדת, וההתרגשות ניכרה על פניו. גם ניקול כהן, אמו של אופיר, לא הצליחה לעצור את הדמעות. "הוא אומר לכם תודה", פירשה האם הנרגשת את הבעות פניו של בנה לאורחים. גם מפקד הגדוד של אופיר הגיע למסיבה, ויחד עם כולם האזין לזמר מוקי שר את שירו - "ילד של אבא".

אופיר עם אמו, היום (עזרי עמרם)

את מסיבת יום ההולדת ארגנו חברי הילדות של אופיר. דניאל פרימט, חברו הטוב מאז כיתה א' סיפר לחדשות 2 Online: "כל שנה היינו חוגגים יחד יום הולדת, וכך גם השנה. למרות שאופיר פצוע אנחנו בטוחים שבשנה הבאה הוא יהיה על הרגליים ונחגוג ביחד במקום אחר".

אדיר אורטל, חברו מימי הגן מקווה שמצבו של אופיר ישתפר בקרוב. "הדבר שהכי חסר לחברים זו שמחת החיים שלו", אמר. "אנחנו יודעים שהוא מתרגש בגלל יום ההולדת ובשביל זה כל זה שווה".

"מחכים לו"

גלעד חיון, חבר נוסף אמר בהתרגשות: "עכשיו הוא כבר מרגיש מה קורה סביבו. בשלושת החודשים הראשונים הוא היה בוהה. עכשיו הוא גם מגיב ואנחנו יודעים שהוא איתנו. הוא יודע שאנחנו מחכים לו".

אופיר כהן במהלך שירותו (באדיבות המשפחה)

אופיר שירת כחובש בגדוד 53 של חטיבת השיריון 188 ונפצע בשטח כינוס בקיבוץ בארי במהלך מבצע "צוק איתן". הוא שובץ בכוח הראשוני שמטרתו הייתה לקלוט פצועים מתוך עזה, אך בזמן השהייה בשטח הכינוס נפלו שני פצמ"רים מהם נהרגו חמישה חיילים.

פרופ' עמירם כ"ץ, מנהל בית החולים לוינשטיין, עדכן על מצבו הרפואי של אופיר. "אופיר הגיע לאחר 'צוק איתן' כשהוא מחוסר הכרה. לאחר מספר ניתוחים חל שיפור במצבו וכיום הוא נמצא בהכרה, הוא מבין ומגיב לסביבה, הוא גם יכול להגיב ב'כן' ו'לא' כשואלים אותו".

בהכנת הכתבה השתתף עמרי ברק.