רון נחמן הלך לעולמו בגיל 70

ראש העיר אריאל ב-28 השנים האחרונות נפטר בתום מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא הותיר אחריו אישה וארבע בנות. נחמן היה חבר הכנסת ה-13 מטעם הליכוד וחבר מועצת הנפט בישראל. מועד הלוויתו טרם נמסר

ראש העיר אריאל, רון נחמן, הלך היום לעולמו בגיל 70, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. נחמן היה חבר הכנסת ה-13 מטעם הליכוד וחבר מועצת הנפט בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשנים האחרונות נודע כי נחמן חלה בסרטן, אך למרות זאת, המשיך לכהן בתפקידו כראש העיר אריאל. היום, בתום מאבק ממושך, הוא נפטר בבית החולים בילינסון שבפתח תקווה. הוא הותיר אחריו אישה וארבע בנות. מועד הלוויתו טרם נמסר.

ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, ספד לנחמן, ואמר כי "תושבי השומרון, מועצה אזורית שומרון ומדינת ישראל כולה אבלים על פטירתו של רון נחמן, מייסד ובונה העיר אריאל. הוא היה מגדולי בוני ארץ ישראל, שבמו ידיו הצמיח ובנה עיר ואם בלב השומרון. אני מתקשה לעכל את הבשורה המרה, להתיישבות ולעם ישראל כולו. אנו מתחייבים בדמעות להמשיך את מפעל חייו, בניין השומרון והעיר אריאל".

נתניהו: "איבדתי חבר יקר ושותף לדרך"

גם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מיהר לשגר הודעת הספד עם היוודע דבר מותו של נחמן, ואמר: "איבדתי היום חבר יקר ושותף לדרך. רון היה פטריוט ציוני גדול. אהבתי אותו מאוד. בחזונו הוא הקים אריאל, ובנה אותה לעיר ואם בישראל. הוא היה מחויב בכל נימי נפשו לתקומת היהודים בארצם ולבניית עיר פורחת בשומרון. עד הרגעים האחרונים הוא פעל לחזק את אריאל ולפתח אותה".

שר הביטחון, אהוד ברק, ספד גם הוא לנחמן." היה מנהיג, אדם סוער וחבר שבנה את אריאל כמעט יש מאין", אמר ברק. "רון היה איש ציבור נחוש שפיו וליבו תמיד היו שווים. במשך שנים נאבק לחיזוק ופיתוח עירו ביושר ובאמונה יוקדת, תוך מאבק במחלתו הקשה, יהי זכרו ברוך", ציין.

נחמן נולד בשנת 1942, לאב שהיה סגן ראש העיר נס ציונה. אמו הייתה בת למייסדי היישוב. בתום לימודיו האקדמיים, קיבל בשנת 1970 תואר ראשון במדעי המדינה ובלימודי עבודה.

בשנת 1980 קיבל תואר ראשון במשפטים מטעם אוניברסיטת תל אביב. בשנת 1985 נבחר נחמן לכהן כיושב-ראש מועצת אריאל, ומאז עמד בראשות היישוב עד לפטירתו. בשנים האחרונות כיהן נחמן בוועדה המתאמת, שאחראית לקשר עם גורמי חוץ קרובים של המרכז האוניברסיטאי באריאל.