רשות השידור תבעה תשלום אגרה מעיוור קטין

בית משפט השלום בתל אביב נדרש להתמודד עם סוגייה תמוהה במיוחד: רשות השידור תבעה תשלום אגרה מעיוור קטין שהחזיק מכשיר טלוויזיה. הסיבה: הפטור מתשלום האגרה ניתן רק לעיוורים מעל גיל 18. השופטת: "לא ברור מהו הבסיס המשפטי ואפילו ההגיוני לסיוג הזה"

התביעה נדחתה. רשות השידור, ירושלים (יוסי זילברמן)

שיאים חדשים של חוסר רגישות בישראל: רשות השידור זימנה אב לשני ילדים עיוורים לדיון בבית משפט השלום בתל אביב ובו תבעה ממנו לשלם אגרת טלוויזיה בסך כ-3,650 שקלים, המגיעה לה לטענתה משנת 2003 עד שנת 2005. הנתבע, מוסעד אבו עפאש, טען כי לא רכש ולא החזיק מכשיר טלוויזיה מעולם. הוא הוסיף והזכיר כי על פי החוק, עיוורים פטורים מתשלום אגרת רשות השידור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתגובה טענה הרשות כי האב אינו זכאי לקבל פטור, משום שהמקלט הוחזק על ידי בנו כשהיה קטין, ואילו הפטור ניתן על פי חוק רק לבגירים. נציגי רשות השידור הדגישו כי החל משנת 2006, כשהגיע בנו של אבו עפאש לגיל 18, ניתן לו פטור מתשלום אגרה.

בסופו של דבר, השופטת ורדה שוורץ דחתה את תביעת רשות השידור והורתה לה לשלם את הוצאות המשפט בסך 2,000 שקלים. בהחלטתה מתחה השופטת ביקורת על רשות השידור וטענה כי "לא ברור מהו הבסיס המשפטי ואפילו ההגיוני לסיוג זה. כפי שניתן לנתבע פטור מתשלום אגרה החל מהגיע בנו לגיל 18, יש לפוטרו מתשלום האגרה גם בשנים בהם בנו היה קטין", אמרה שוורץ.