הקשישים הפגינו בתל אביב: "שכחו מאיתנו"

מאות קשישים מרחבי הארץ הפגינו מול משרדי קריית הממשלה במחאה על התעלמות ראשי המפלגות השונות מציבור המבוגרים בישראל. לטענתם המפלגות שכחו להזכיר אותם בקמפיין הבחירות: "הם עוד ישמעו אותנו בקלפי"

מאות קשישים הפגינו הבוקר מול משרדי הקרייה בתל אביב במחאה על התעלמות המפלגות מציבור המבוגרים בישראל במערכת הבחירות הנוכחית. הקשישים נשאו שלטים ועליהם סיסמאות כמו: "תספרו אותנו בקלפי" ו-"לא מתנצלים שאנו חיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי יו"ר הסתדרות הגמלאים בישראל, גדעון בן ישראל, ישנם בארץ 800 אלף קשישים שערכם האלקטורלי נאמד בכ-18 מנדטים. בן ישראל טוען כי הארגון פנה לראשי המפלגות לפני שלושה חודשים בבקשה להבטיח את זכויותיהם של הקשישים במספר תחומים.

פניה מיוחדת נעשתה לראש הממשלה בנימין נתניהו, שבעבר הבטיח לשפר את מצב הקשישים בתחומי הקצבאות, הסיעוד והבריאות אך לא קיים. "ההפגנה היא זכות הזעקה שלנו הקשישים", טען בן ישראל. "אם לא מרגישים אותנו כל ימות השנה כי אין לנו 'שאלטר', ישמעו אותנו בקלפי".

"אדם סיעודי עובר ייסורי גיהנום"

"ביבי מבטיח לא להעלות מיסים למרות גרעון של 40 מיליארד שקל בתקציב", טען יו"ר הסתדרות הגמלאים. "לפי ניסיון העבר שלנו, ספק אם ביבי יעמוד בהבטחתו אם ייבחר לראשות הממשלה".

"זה לא עניין של פוליטיקה, זה עניין של כל קשישי מדינת ישראל", אמרה שולה אנגלנדר מחדרה שהשתתפה בהפגנה. "לא יכול להיות שאדם סיעודי צריך לעבור ייסורי גיהנום. זה מתחיל בבקשות הפוגעות של ביטוח לאומי הדורש מבחנים כדי לקבל נקודות".

יעקב לידר מגבעתיים אמר כי "אני מאוכזב מהממשלה הקודמת שלרגע אחד לא תמכה בזכויות הגמלאים". הקשיש הוסיף כי "לא ייתכן כי יש מע"מ על מים ותרופות כאשר בכל המדינות המתקדמות המע"מ דיפרנציאלי".