פשיטה משטרתית על מטוס פרטי של איש עסקים

מחזה לא שגרתי ברחבת ה-VIP בנמל התעופה בן גוריון: שוטרים ואנשי מכס פשטו על מטוס פרטי של איש עסקים ישראלי ידוע. על המטוס נמצאו 80 אלף דולר - סכום הגדול מזה המותר לאדם להכניס לישראל. איש העסקים, שהחזיק סכום המותר בחוק, אינו חשוד בדבר, אך המשטרה פתחה בחקירה נגד אחד מאנשי הצוות שהחזיק סכום גדול יותר

מטוסים פרטיים בנתב"ג, ארכיון (פלאש 90)

איש עסקים ידוע עוכב היום (חמישי) בחשד שהכניס מטבע חוץ לישראל בסכום גדול מזה המותר על פי החוק, לאחר ששוטרים ערכו חיפוש במטוסו הפרטי בנמל התעופה בן גוריון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפעילות משותפת של המשטרה והמכס בנמל התעופה בן גוריון, הועבר איש העסקים לתשאול מיד לאחר שנחת במטוסו הפרטי, בחשד שהיה מעורב בהברחת מטבע זר מבלי שהעביר דיווח כנדרש.

חוקרי המכס והמשטרה שביצעו חיפוש על המטוס מצאו סכום כולל של 80 אלף דולר, שאותם העבירו איש העסקים ואחד מאנשי הצוות של המטוס. 25 אלף נמצאו על בעל המטוס - סכום שעומד בתנאי החוק, שקובע כי יש לדווח על סכום של 100 אלף שקלים ומעלה. על איש הצוות נמצאו 55 אלף דולר.

בסיום הבדיקה לא נמצא קשר בין הסכום שנמצא על איש העסקים לבין זה שנמצא על איש הצוות, והוא שוחרר. ככל הנראה לא יתנהל שום הליך נגדו. נגד איש הצוות, שהחזיק סכום גדול יותר מהמותר, אנשי המכס יבדקו האם הוא עבר על החוק.