טייס ארקיע על נחיתת החירום: "זה היה כמו בסימולטור"

טייס מטוס הנוסעים, שהמריא מאילת ונאלץ לבצע בשעות הצהריים נחיתת חירום בנתב"ג, משחזר את רגעי הדרמה באוויר ומדגיש: "לנוסעים לא נשקפה כל סכנה. פעלנו כפי שתרגלנו". בארקיע בדקו את התקלה והתברר כי ככל הנראה מדובר בתקלה בנורית חיווי ולא באש או עשן שפרצו מהמנוע

נחיתת חירום למטוס ארקיע. ארכיון (חדשות 2)

שעות ספורות לאחר הדרמה שחוו כ-60 נוסעי טיסת "ארקיע" מאילת, שנאלצו להתמודד עם נחיתת חירום בנמל התעופה בן גוריון, טייס המטוס משחזר את הרגעים המותחים בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט ומדגיש: "לנוסעים לא נשקפה סכנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"יצאנו מאילת לשדה דב ולקראת ההנמכה הסופית, כשהיינו קרובים לבן גוריון, קיבלנו נורית המתריעה על אש במנוע השמאלי", סיפר הטייס גלעד. "פעלנו לפי הנהלים וכיבינו את המנוע באופן מיידי. לאחר מכן שלחנו למנוע מטפים שפורקים חומר כיבוי. במקביל דיווחנו חירום לבן גוריון".

בשלב זה החלה תרגולת נחיתת חירום בנתב"ג וכוחות הצלה רבים זרמו למקום והועמדו בהיכון. "עדכנו את הדיילות וביקשנו להכין את הצוותים הקרקעיים. זמן קצר לאחר מכן ההתרעה של האש ירדה ותוך דקות המשכנו בנחיתה עם מנוע אחד".

"עשינו מה שתרגלנו בסימולציה"

"בעוד כשמונה דקות נבצע נחיתת חירום בבן גוריון, אנא שמרו על מעברים פנויים ואחסנו ציוד חד בכיס המושב, פרטים נוספים על צורת המילוט יימסרו בקרוב", הכריזה הדיילת באזני הנוסעים המודאגים. עם זאת, לפי הנוסעים, הטייס היה נשמע רגוע במערכת הכריזה, מה שהוריד את מידת הלחץ שהורגשה באוויר.

"זה היה קצר ולא נשקפה סכנה בשום שלב", הדגיש הטייס. "עשינו את מה שתרגלנו בסימולטור. לאחר הנחיתה בדקנו וגילינו שמדובר בתקלת חיווי. המנוע עובד כרגיל". הנוסעים, שעל פי התכנית המקורית היו אמורים לנחות בשדה דב, הוסעו מנתב"ג.

מיכאל לוין, אחד מהנוסעים בטיסה סיפר מוקדם יותר לחדשות 2 באינטרנט על רגעי הפחד באוויר: "ישבתי ליד המנוע והוא לפתע הפסיק לעבוד - הדיילת ראתה את זה ואז הבנו שהטייס כיבה את זה בעצמו, לא ראיתי עשן או אש". לדבריו הייתה היסטריה בקרב הנוסעים: "היו אנשים שהתחילו לבכות - אפילו הדיילות נלחצו".