פקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחת מאות בעלי חיים לישראל

שני משלוחי ענק של דגים אסורים לייבוא מהמזרח הרחוק נתפסו בדרכם לישראל על ידי פקחי משרד החקלאות. פקחים אחרים עצרו משאית ובה כ-80 כבשים משטחי הרשות הפלסטינית שגודלו ללא פיקוח וטרינרי

הברחת המשלוחים סוכלה (משרד החקלאות ופיתוח הכפר)

פקחי משרד החקלאות סיכלו ניסיון הברחה של יותר מאלף בעלי חיים ימיים האסורים לייבוא, שהגיעו במשלוחים מהמזרח הרחוק, וכ-80 כבשים משטחי הרשות הפלסטינית. בעלי החיים הימיים הוברחו בשני משלוחי ענק דרך נמל התעופה בן-גוריון, במסווה של דגי נוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מי שמנעו את הברחת הדגים הם פקחי השירותים הווטרינריים בנמל התעופה, בשיתוף פקחי אגף הדיג במשרד החקלאות. בין היתר, נתפסו במשלוח 25 דגי ראש נחש אדום, זן הנחשב תוקפני ויכול להתקיים גם בתנאים ירודים במיוחד.

במשלוח השני שהוברח בארגז בעל דופן כפולה, נתפסו כ-60 דגים מזן דג התנין, הנחשב גם הוא תוקפני ועשוי להגיע לגודל של עד מטר וחצי. דג זה ניזון מדגים ועופות מים.

אחד מזני הדגים שנתפסו (משרד החקלאות ופיתוח הכפר)

ניסיון הברחה של עשרות כבשים משטחי הרשות לישראל

בתוך כך, בעקבות מידע מודיעיני, פעלו הבוקר פקחי היחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות ללכידת משאית בכביש 6, סמוך למחלף עירון, בה היו 82 כבשים שהובלו משטחי יהודה ושומרון. המשאית, שנסעה במטרה להעביר את הכבשים לשחיטה ושיווק, נתפסה בדרכה לצפון הארץ. הכבשים, שמקורן ברשות הפלסטינית, גודלו ללא פיקוח וטרינרי, והיוו סכנה של ממש לבריאות הציבור.

מחקירה ראשונית של נהג המשאית עולה כי מדובר ברשת של מבריחים שהייתה פעילה לפני כשש שנים בעבירות דומות ואף הורשעה בעבר. הנהג הודה בחקירתו בעבירות המיוחסות לו, והיחידה המרכזית לאכיפה וחקירות של משרד החקלאות פתחה נגדו בהליכים משפטיים.