נחיתת חירום בנתב"ג: "היה בכי"

מטוס ארקיע שטס מאילת לתל אביב ביצע נחיתת חירום בנתב"ג לאחר שהטייס קיבל חיווי על עשן במנוע. "היו אנשים שהתחילו לבכות - אפילו הדיילות נלחצו", סיפר אחד הנוסעים. לאחר מכן נחת המטוס בשלום. כך זה נשמע

כ-60 נוסעי טיסת ארקיע מאילת התמודדו בצהריים עם דרמה באוויר: במהלך הטיסה הקצרה, כיבה הטייס את המנוע לאחר שקיבל חיווי על עשן שעולה ממנו. זמן קצר לאחר מכן, החלה תרגולת נחיתת חירום, ולבסוף נחת המטוס בנמל התעופה בן גוריון במקום בשדה דב, לאחר רגעים של לחץ וחרדה. תיעוד האירוע מתוך המטוס הגיע לידי חדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ישבתי ליד המנוע והוא לפתע הפסיק לעבוד - הדיילת ראתה את זה ואז הבנו שהטייס כיבה את זה בעצמו, לא ראיתי עשן או אש", סיפר מיכאל לוין, אחד הנוסעים בטיסה, לחדשות 2 באינטרנט. הוא סיפר כי הייתה היסטריה בקרב הנוסעים: "היו אנשים שהתחילו לבכות - אפילו הדיילות נלחצו".

"בעוד כשמונה דקות נבצע נחיתת חירום בבן גוריון, אנא שמרו על מעברים פנויים ואחסנו ציוד חד בכיס המושב, פרטים נוספים על צורת המילוט יימסרו בקרוב", הכריזה הדיילת בפני הנוסעים המודאגים. עם זאת, לפי הנוסעים, הטייס היה נשמע רגוע במערכת הכריזה, מה שהוריד את מידת הלחץ שהורגשה באוויר.

בארקיע בדקו את התקלה והתברר כי ככל הנראה מדובר בתקלה בנורית חיווי, ולא באש או עשן שפרצו מהמנוע. הטייסים הפעילו נוהל חירום במקרה זה, אף כי וידאו שלא עולה עשן מהמנוע, ולפיכך בוצעה נחיתה בנוהל חירום. הנוסעים, שעל פי התכנית המקורית היו אמורים לנחות בשדה טוב, הוסעו מנתב"ג לשדה דב.