השבוע הסוער של מפקד אגף התנועה

הסערה הגדולה שפקדה אותנו השבוע הביאה להחלטה הדרמטית על סגירת נתיבי איילון וכביש מס' 1 - שני הצירים החשובים והעמוסים בארץ. ליווינו את מפקד אגף התנועה ניצב ברונו שטיין, שקבע עבור רבים האם יעמדו בפקק או יגיעו לעבודה. הקצין שעמד במרכזה של הסופה

כביש מספר 1 סגור לתנועה, נתיבי איילון חסומים למשך חצי יממה - בצעד שנוי במחלוקת נסגרו השבוע שני הכבישים החשובים והעמוסים בישראל בגלל מזג האוויר. האיש שעמד מאחורי ההחלטות הדרמטיות - פותחים או סוגרים, נוסעים או עומדים בפקק, מגיעים או לא לעבודה - היה ניצב ברונו שטיין, מפקד אגף התנועה במשטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כל יום השבוע הביא איתו את הזירה החמה שלו, ביום שלישי כוכב היום היה האיילון. שוב צריכים להחליט מה עושים. "אנשים לא תמיד מבינים את המשמעות כשגל כזה מגיע אליך ושוטף אותך", מסביר ניצב שטיין את ההחלטה לסגור את עורק התנועה הראשי. "מספיק שנמצאת שם גברת עם תינוק, ולא שווה שום דבר".

האמת שההחלטה לסגור את הציר המרכזי של המדינה נשענה גם על זיכרונות מימים רטובים אחרים, לפני 20 שנה, כשהיה שוטר צעיר ביס"מ.

"באחר צהריים אחד הגיע לנו גל של מים מירושלים, וזהו, הכול הוצף, מכוניות נתקעו, ואני לא אשכח שבשלב מסוים, הייתי עם האקדח ועם הכול, לא יכולתי להמשיך להתנהל עם זה, נאלצתי להוריד את הנעליים והמכנסיים, והסתובבתי עם תחתונים וחילצנו אנשים שם במשך שעות", משחזר ניצב שטיין.

"תסעו כמו בני אדם, שלא יהיו לנו הרוגים"

בלילה שבין רביעי לחמישי הגיע השלג לירושלים. הכבישים נסגרו ושוב נפתחו. בשבוע אחד שוטרי התנועה הרגישו שהם גם יכולים לזקוף את הראש. סוף סוף מעריכים את השעות שהם עושים בשלג ובגשם.

אולי כשיתבהרו השמים, חולם ניצב ברונו שטיין, לא יזכרו להם ולו רק את דוחות התנועה. "אני רוצה לומר לך פה משהו הלוואי שלא נצטרך לרשום דוחות, אבל יש לי חלק מאוד פשוט במשוואה", הוא אומר. "תסעו כמו בני אדם, ושלא יהיו לנו הרוגים, ואנחנו נהיה נורא מרוצים".