מנהל בית החולים הדסה עין-כרם: "הרב עובדיה עבר אירוע מוחי קל"

מנהל המוסד הרפואי עדכן על מצב מנהיגה הרוחני של ש"ס, שאושפז הבוקר לאחר שחש ברע במהלך תפילה. ד"ר וייס אמר כי מצבו טוב והוא צפוי להשתחרר במהלך הימים הקרובים. הנשיא פרס: "מקווה שהרב עובדיה יחזור לביתו במהרה"

עבר אירוע מוחי קל מאוד. הרב עובדיה (חדשות 2)

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף בן ה-92, שאושפז הבוקר בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים לאחר שחש ברע במהלך תפילה, סבל מאירוע מוחי קל מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מנהל בית החולים הדסה ד"ר יובל וייס אמר הערב בתדרוך לעיתונאים כי "הרב עובדיה יוסף עבר אירוע מוחי קל מאוד והוא נמצא בהכרה מלאה לאחר שעבר מספר בדיקות רפואיות". הוא ציין כי הרב עתיד להשתחרר מבית החולים במהלך הימים הקרובים.

בריאיון לתכנית "פגוש את העיתונות" עם דנה ויס, סיפר הערב אריה דרעי, ממנהיגי תנועת ש"ס, על שאירע. "נודע לי על כך הבוקר במהלך שמחה משפחתית", אמר. "מיהרתי לבית החולים לבקר את הרב. שוחחתי עם הרב ארוכות, הוא סיפר דברי תורה ודיבר בצורה טובה ויפה". דרעי הוסיף כי "אירוע מוחי זה בכל זאת אירוע מוחי, והרב נשאר בבית החולים להשגחה ולהמשך בדיקות. אנחנו מתפללים לשלום המנהיג שלנו ומקווים שמצבו טוב". 

ישי ודרעי הגיעו ברגל לבקר הרב בבית החולים

הבוקר, סמוך לשעה 09:00, אושפז הרב עובדיה יוסף בבית החולים לאחר שחש ברע במהלך תפילה. הוא עבר בדיקות שגרתיות בחדר המיון והועבר להמשך השגחה. הבשורה על אשפוזו של הרב הדאיגה רבים ממקורביו. סמוך לשעה 13:00 הגיעו לבקר אותו בבית החולים הדסה עין-כרם שניים מראשי המפלגה - אריה דרעי והשר אלי ישי. הם הגיעו מביתם ברגל על מנת לדרוש בשלומו מקרוב. 

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח עם צאת השבת עם הרב משה יוסף, בנו ויד ימינו של הרב עובדיה יוסף. הנשיא התעניין בשלומו של הרב והביע את תקוותו כי "יחזור לביתו במהרה ויזכה לבריאות שלמה ואריכות ימים".

זו לא הפעם הראשונה שבה הרב עובדיה יוסף מפונה לבית החולים בשנים האחרונות. בשנת 2006 הוא הובהל מספר פעמים בזמן קצר לבית החולים ועבר צנתור בלבו שהסתיים בהצלחה. הוא נולד בשנת 1920 בבגדד ועלה לארץ בשנת 1923. בין השנים 1983-1973 הוא כיהן כרב הראשי הספרדי ונחשב לאחד מגדולי פוסקי התורה.