40 אלף מטיילים ביקרו בשמורות הטבע ברחבי הארץ

רשות הטבע והגנים מדווחת כי עשרות אלפי ישראלים פקדו היום את הפארקים ברחבי הארץ. האתרים המתויירים ביותר היו נחל הבניאס ואתר החרמון אליו עלו לרגל כ-4,000 מבקרים. עומסי תנועה כבדים מורגשים כעת בכבישי הצפון עם חזרתם של המטיילים

פקקי ענק היום בדרך לחרמון (חדשות 2)

המוני ישראלים יצאו היום לטבע כדי לחזות בתוצאות הסערה שפקדה אותנו השבוע והותירה מרבדים לבנים של שלג בצפון וזרימה אדירה בנחלים. רשות הטבע והגנים מדווחת על 40 אלף מטיילים בשמורות הטבע והגנים ברחבי הארץ. כמחצית מהם ביקרו בפארקים בתשלום ומחציתם בשמורות הפתוחות. עומס כבד של מבקרים נרשם בנחלי הגולן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כאלף מטיילים ביקרו בשמורת גמלא ומאות פקדו את השמורות החולה, שניר ועמוד. אטי קוריאט, ממונה תחום קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, עדכנה כי בשמורת נחל הבניאס ביקרו קרוב ל-3,000 מטיילים ומיד אחריה ברשימת האתרים הכי מתויירים - שמורת הטבע נחל עיון.

אלפי מטיילים בחרמון

 

שמורת גמלא, היום (אלדד איתן)

גם בדרום ביקרו אלפי מטיילים, כשהגנים המבוקשים ביותר היו גן לאומי מצדה, גן לאומי בית גוברין וגן לאומי אשקלון. גיא אילון, מנהל מחוז צפון ברשות אמר כי "פקחי רשות הטבע והגנים סייעו למטיילים והנחו אותם לגבי מסלולים בטוחים לטיול".

כ-4,000 מטיילים גדשו החל משעות הבוקר את אתר החרמון, זאת לאחר שעברו בהצלחה את עומסי התנועה הכבדים שהורגשו במקום. "זה לגמרי שווה את הפקקים, לקחתי את הילד שלי ונסעתי לחרמון כי זה מדהים, זה נראה כמו שוויץ", סיפר אלי תושב תל אביב לחדשות 2 באינטרנט. "יש פה כל כך הרבה אנשים אבל הכל לבן ויש גם המון פלאשים. קמתי בחמש בבוקר כדי להגיע לפה בשעה סבירה כי ידעתי שתהיה פה היסטריית שלג".