המונים בחרמון: "שווה את הפקקים"

רבבות מטיילים הגיעו, או מנסים להגיע עדיין, לאתר החרמון שנפתח הבוקר לאחר סערות שלג רבות. בין הפקקים ועומסי התנועה הכבדים יש כאלה שהשכימו קום והגיעו לאתר מוקדם. "ידעתי שתהיה פה היסטריית שלג", אמר אחד המבקרים שהגיע מתל אביב

החרמון המושלג (שיר הדר)

הנה זה בא: אחרי הציפייה הרבה וההתרגשות אתר החרמון נפתח הבוקר ב"סערה" - הפעם לא של שלג - אלא של מבקרים. כ-4,000 מטיילים גודשים את האתר משעות הבוקר, זאת לאחר שעברו בהצלחה את עומסי התנועה הכבדים שמורגשים במקום. בחדשות 2 באינטרנט העברנו שידור חי מאתר החרמון בו נערמו יותר משני מטרים של פתיתים לבנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עומסי תנועה כבדים מורגשים בצפון באזור צומת עמיעד וכבישים 90 ו-95 עמוסים לכיוון צפון. הכביש בין מתת לחיזם נחסם בשל הצפה. מצומת נמרוד ועד אתר החרמון מורגשים עומסי תנועה כבדים וכך גם בכביש 85 מצומת קדרים עד צומת עמיעד.

"זה לגמרי שווה את הפקקים, לקחתי את הילד שלי ונסעתי לחרמון כי זה מדהים, זה נראה כמו שוויץ", סיפר אלי תושב תל אביב לחדשות 2 באינטרנט. "יש פה כל כך הרבה אנשים אבל הכל לבן ויש גם המון פלאשים". לדבריו, עוד רבים נמצאים בדרכם לפסגת ההר המושלג: "אני מקווה בשבילם שהם יספיקו, כי אני קמתי בחמש בבוקר כדי להגיע לפה בשעה סבירה כי ידעתי שתהיה פה היסטריית שלג".

מפעילי אתר החרמון סיימו אתמול לסלק את מפגעי הקרח המסוכנים שהצטברו על כבישי הגישה, והמקום נפתח למבקרים הבוקר. פרט לשלג שנערם, סיפק זה שנמס - יחד עם הגשמים שירדו - כמות מים נאה לנחלי הצפון ולמפלים ברמת הגולן. בזכות הזרימה החזקה שוצפים הפלגים במראות מרהיבים.

מזג אוויר מושלם לטיולים

אז איפה אפשר לראות שלג? בצפון רמת הגולן נשארו כמויות שלג נאות באלוני הבשן, אביטל, עין זיוון, יעל אודם, בנטל, אל רום, הר חרמונית, מרום גולן, מסעדה, מג'דל שמס ונווה אטיב. בגליל העליון יש שלג בצפת, יער ביריה, בהר מירון ובסאסא.

מזג האוויר צפוי להיות מושלם לטיולים - מעט קריר לעונה, אך ללא גשם ועם שמיים מעוננים חלקית מהצפון ועד הדרום.