החרמון נפתח; צפי לרבבות מטיילים

אחרי שאתמול ביקרו 60 אלף ישראלים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים, היום מצפים בצפון למספר מבקרים גבוה אפילו יותר עם פתיחתו של אתר החרמון לראשונה מאז שוך הסופה. מזג האוויר הצפוי למטיילים: מושלם, מעט קריר וללא גשם

החרמון המושלג מחכה לישראלים (חדשות 2)

אתמול החלה הנהירה של תיירי השלג לגולן ולגליל: תושבי הצפון מצפים לעשרות אלפי מטיילים מהמרכז שיבואו לראות את השלג שהשאירה הסופה שהלבינה השבוע את הרי ישראל. אתר החרמון נפתח לראשונה מאז סוף הסופה - עם יותר משני מטרים של שלג ברכבל העליון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מפעילי אתר החרמון סיימו אתמול לסלק את מפגעי הקרח המסוכנים שהצטברו על כבישי הגישה, והמקום נפתח למבקרים הבוקר. פרט לשלג שנערם, סיפק זה שנמס - יחד עם הגשמים שירדו - כמות מים נאה לנחלי הצפון ולמפלים ברמת הגולן. בזכות הזרימה החזקה שוצפים הפלגים במראות מרהיבים.

אז איפה אפשר לראות שלג? בצפון רמת הגולן נשארו כמויות שלג נאות באלוני הבשן, אביטל, עין זיוון, יעל אודם, בנטל, אל רום, הר חרמונית, מרום גולן, מסעדה, מג'דל שמס ונווה אטיב. בגליל העליון יש שלג בצפת, יער ביריה, בהר מירון ובסאסא.

מזג האוויר צפוי להיות מושלם לטיולים - מעט קריר לעונה, אך ללא גשם ועם שמיים מעוננים חלקית מהצפון ועד הדרום. הטמפרטורות החזויות היום:

מקום בארץטמפרטורה
רמת הגולן13-6
הגליל התחתון14-4
הכינרת16-7
חיפה14-6
תל אביב15-7
ירושלים 10-5
באר שבע 16-6
ים המלח 16-9
מצפה רמון 10-4
אילת 19-8 

ברשות הטבע והגנים ביקשו מהמטיילים להימנע מחציית נחלים זורמים ומכניסה לאזורים בוציים ומוצפים באתרים השונים. נוסף על כך, הם מתבקשים לגלות ערנות מפני סכנת החלקה שנשקפת למי שייצעד במסלולים הרגליים.

עם המטיילים צפויים גם הפקקים: עומסי תנועה צפויים בגולן בכביש 98 בין מסעדה לחרמון, בכביש 99 מקרית שמונה מזרחה לכיוון הגולן, בגשר בנות יעקב לכיוון קצרין (כביש 91) ובכביש 89 בגשר הכניסה המזרחי לצפת. בשעות אחר הצהריים והערב צפוי עומס בכביש החוף, כביש 2, ממחלף זכרון יעקב דרומה לכיוון נתניה.

מחשש לשלומם של המבקרים ובעקבות פגעי מזג האוויר, הוחלט על סגירת השמורות בנחלים גובתה, חזורי, עורבים, גילבון, הזאכי, אל-על, תנינים ומיצר. כל שאלה בנושא תזכה למענה במוקד המידע הטלפוני של רשות הטבע והגנים - שמספרו 3639*.