בחסות השלג: שתי לידות התרחשו באמבולנסים

מזג האוויר הסוער הקשה גם על מעברם של רכבי כוחות ההצלה לייעדיהם. בשל כך, הגיחה לאוויר העולם תינוקת מצפת בדרך לבית החולים "זיו". שעות אחר כך ילדה תושבת קריית ארבע בן בניידת שנסעה בתוך כפר פלסטיני. לפעוטות הרכים ולשתי האמהות שלום

אמבולנס סמוך לצפת (דוברות מד"א)

השלג הכבד שירד ביממות האחרונות גרם אומנם לשיתוק התנועה באותם האזורים, אבל לא עצר את הילודה: אתמול, בחסות מזג האוויר הקיצוני, יילדו אנשי מגן דוד אדום שני תינוקות בתנאים קשים במיוחד ולא שגרתיים. לפעוטות הרכים שיצאו לאוויר העולם בקור העז וגם לאמותיהם שלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע הראשון התרחש בשעות הערב של אתמול, כשבמוקד מד"א בצפת התקבלה קריאה על אישה כבת 33 שכורעת ללדת. אנשי הארגון שהוזעקו לסייע לה החלו לפנותה לכיוון בית החולים "זיו" שבעיר, אולם הלידה עצמה החלה טרם הספיקו להגיע לחדר המיון.

כך, בזמן שהאמבולנס פילס דרכו באיטיות בין מרבדי השלג הלבנים, הגיחה לאוויר העולם תינוקת בריאה לחלוטין. מאוחר יותר פונו היא ואמה לבית החולים לצורך המשך טיפול.

"הנשים יולדו ברוגע ובשלווה"

שעות אחר כך, סביב 3:00 לפנות בוקר, הוזעק אמבולנס לפנות יולדת מקריית ארבע - שכוסתה אף היא במעטה שלג עבה. כבר בתחילת הנסיעה הבחינו אנשי הארגון במצבה של האישה, והזעיקו תגבורת של צוות טיפול נמרץ אחרי שחלחלה בהם ההבנה כי הלידה צפויה להתרחש בכל רגע.

האישה הועברה בניידת שעשתה דרכה לבית החולים "הדסה עין כרם" שבירושלים באיטיות רבה, בעקבות הפתיתים הרבים שנערמו. בזמן שנסעו בכפר הפלסטיני בית עומאר שליד בית לחם החל לבצבץ ראשו של התינוק, ואנשי הצוות יילדו בשלום את האישה. בניגוד לתכנון המקורי, הועברו היא ובנה הטרי ללא פגע לבית החולים "שערי צדק" - אחרי שהציר לכיוונו אפשר תנועה משובשת פחות למוסד הרפואי.

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרית ארבע-חברון אמר לאחר האירוע, "חרף מזג האוויר הקשה אנחנו מקדשים את החיים וממשיכים לסייע לכל מי שזקוק לכך. ברצוני לאחל מזל טוב לאישה היולדת ולהודות לצוות הפרמדיקים על התושייה שגילו והסיוע שהעניקו ליולדת. המועצה נערכה מבעוד מועד לקראת השלג ואנו נמצאים עם היד על הדופק בכדי להיות מוכנים לפתרון כל בעיה או תקלה שתצוץ".

"לידות הן מאורע משמח במיוחד, ואני גאה בכוחות שלנו על כך שהצליחו ליילד את הנשים ברוגע ובשלווה, גם בתנאי דרך ומזג האוויר קשים במיוחד", אמר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "בשם משפחת מגן דוד אדום, אני מבקש להביע את הערכתי לצוותים הרפואיים שטיפלו בלידות ולאחל מזל טוב והרבה נחת ליולדות ולמשפחותיהן".