אחרי שעות של שלג: כביש 1 נפתח לתנועה

ישראלים רבים נוהגים לעשות את הדרך מהבירה לתל אביב ולהפך באופן יומיומי, אבל החל מאתמול בערב נעשתה הדרך הזו בלתי אפשרית. בערב, בלילה ועד לשעה זו נפתח הכביש ונסגר לסירוגין, אך כעת שב עורק התנועה הראשי לחיים. המפלסים סיימו עבודתם ולא צפוי שלג נוסף שישבש את התנועה

נפתח לתנועה אחרי שעות של חסימות. הבוקר (חדשות 2)

נהגים רבים וודאי ינשמו לרווחה לשמע הבשורה הזו: כביש מספר 1 המחבר בין תל אביב לירושלים נפתח סופסוף לתנועה לאחר הפרעות חוזרות ונשנות החל משעות הערב אתמול. יחידת המפלסים באגף התנועה של המשטרה סיימה את עבודות פינוי הכביש, וכעת יכולים הנהגים לשוב ולעשות את דרכם בכביש הראשי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החל משעות הבוקר, הסערה העזה והשלג הכבד שירד בירושלים בהרי המרכז ואפילו בדימונה ובנגב הביא לסגירתם של כבישים רבים. שוטרי משטרת התנועה הארצית נאלצו לחסום צירים מרכזיים ובהם כביש מספר 1 בין ירושלים לתל אביב, בשל סכנת החלקה.

במשך שעות ארוכות עסקו צוותי המתנדבים של אגף התנועה במשטרה בניסיונות לפתוח את הכביש לתנועה, אבל בכל פעם שסיימו את עבודות הפינוי, החל לרדת שלג פעם נוספת - שביטל למעשה את כל המאמצים שעשו. בנוסף, הם נאלצו להתמודד לא רק עם מזג האוויר, אלא גם עם הנהגים הרבים שניסו בכל זאת לעשות את דרכם לבירה וממנה דרך הכביש, אך נתקעו בשלג.

מרבית המאמצים של היחידה במשך שעות ארוכות התרכזו בפינוי הנוסעים והנהגים התקועים. בשעה האחרונה הם סיימו את העבודות, ופינו את אחרון הנוסעים התקועים - והנתיב מוכן שוב לתנועה.

גם בדרום החל לפנות בוקר לרדת שלג, שגרם לחסימתו של כביש 204 בין דימונה לחלוקים. בציר 234 - גשר צאלים נחסם לתנועת כלי רכב בשל ההצפות וכך גם כביש 2499 שנסגר בקטע שבין נאות הכיכר לצומת עין תמר. גם הכביש מעין גדי לאזור המלונות שבים המלח סגור.

ישראל בלבן - הסיקור המלא:

צפו: גם הנשיא פרס מתרגש מהשלג

צפו: אוטובוס החיילים נסחף בשיטפון בנגב

ישראל לבנה: גולשי חדשות 2 מתעדים

נדיר: שלג גם בפסגות הנמוכות של הרי ירושלים

גם הנגב לבן: שלג בדימונה, שדה בוקר ומצפה רמון

בוקר לבן: שלג כבד בצפון ובירושלים; כביש 1 נסגר לתנועה