נדיר: שלג גם בפסגות הנמוכות של הרי ירושלים

כביש מספר 1 בימים כתיקונם עמוס בשעות האלה במאות נהגים שעושים את דרכם מתל אביב לבירה ובחזרה, אבל הבוקר הזה - כולו לבן. היחידה לפינוי צירים כמעט והשלימה את עבודות פינוי הציר, אבל אז חזרו שוב הפתיתים הלבנים. "אנחנו תלויים במזג האוויר", הודה משה כרובי, מפקד היחידה. הרכבת תפעיל קווים מתוגברים

כביש 1 המושלג, הבוקר (אריאל פולק)

אנשי היחידה לפינוי צירים באגף התנועה של המשטרה עובדים החל משעות הערב אמש בניסיונות לפתוח לתנועה את כביש מספר 1, עורק התנועה הראשי בין המרכז לירושלים, אבל מודים הבוקר "אנחנו תלויים במזג האוויר, ומנסים בעיקר לחלץ את מי שכבר תקוע". תנועת הרכבות בין תל אביב לירושלים תתוגבר, ותצא אחת לשעה לכל כיוון. ולאלה שכבר נמצאים בירושלים - הנסיעה ברכבת הקלה תתאפשר ללא תשלום עד השעה 19:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לפי שעה, לא נראה שהתנועה בכביש תחודש בקרוב - כשגם המפלסים מסתכלים בעיקר לשמיים, ומחכים לבאות. "אנחנו עדים לשלג כבד מאוד", מעיד משה כרובי, מפקד היחידה לפינוי צירים באגף התנועה של המשטרה, "זה מאורע נדיר שבו יורד שלג רציני גם בפסגות הנמוכות יותר באזור ירושלים, לכיוון שער הגיא".

"הפתיתים הנערמים מקשים מאוד על הפינוי", המשיך לספר כרובי, המתנדב למשטרה, "כמעט סיימנו את עבודות הפינוי בכביש 1, ואז החל שוב השלג להיערם".

הערכה באשר לחידוש התנועה לא נראית בכלל באופק. "אנחנו תלויים במזג האוויר", סיכם מפקד היחידה שהוסיף, "הכביש חסום והעבודות שלנו מתרכזות כרגע לא בפינוי, אלא בחילוץ מי שעדיין תקוע בתוך השרוולים. אנחנו פועלים במרץ לחלץ עשרות נהגים שכבר תקועים שם".

עדיין לא ברור מתי הכביש ייפתח (אריאל פולק)

במקביל, בעקבות השלגים הודיעה הנהלת רכבת ישראל כי תתגבר את קו הרכבת בין תל אביב לירושלים ותפעיל רכבת אחת לשעה בכל כיוון. בשל תנאי מזג האוויר הקשים, תיתכן האטה בתנועת הרכבות.

לעומת זאת, מי שנמצא בירושלים הבוקר יכול ליהנות גם מנסיעה ללא תשלום ברכבת הקלה עד השעה 19:00, כך החליט שר התחבורה ישראל כץ. בעריית ירושלים אומרים כי בשל השלג הכבד היורד ברציפות אין אפשרות להפעיל את מערך האוטובוסים בעיר והם שבים ומבקשים מהציבור שלא לנסוע עם רכבים פרטיים עקב סכנת החלקה והפרעה לפעולות פינוי הצירים.

ישראל בלבן - הסיקור המלא:

צפו: גם הנשיא פרס מתרגש מהשלג

צפו: אוטובוס החיילים נסחף בשיטפון בנגב

ישראל לבנה: גולשי חדשות 2 מתעדים

בגלל השלג הכבד: חסימות כבישים ברחבי הארץ

גם הנגב לבן: שלג בדימונה, שדה בוקר ומצפה רמון

בוקר לבן: שלג כבד בצפון ובירושלים; כביש 1 נסגר לתנועה