גם הנגב לבן: שלג בדימונה, שדה בוקר ומצפה רמון

לא רק בגולן, בגליל ובירושלים זכו ליהנות מהשלג. תושבי מספר יישובים בדרום הופתעו אף הם לגלות שלג באוויר שבחלק מהמקומות אף נערם על הקרקע. פתיתים לבנים נצפו בדימונה, מצפה רמון ושדה בוקר

דימונה בשלג, הבוקר (אופירה)

המדבר הפך לבן: גם בהר הנגב וביישובים בדרום הארץ נצפו פתיתי השלג הלבנים. בדימונה ומצפה רמון ירדו שלגים שבחלקם אף נערמו על הקרקע. שיטפונות בשדה בוקר. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ילדי הדרום, שרגילים לימים שמשיים גם בחורף ובמקרים אחרים למעט גשם וסופות חול, הופתעו לגלות הבוקר נוף לבן מבעד לחלון. זה לפחות מה שקרה בדימונה, שם הילדים נהנים מיום חופש ומשחק בשלג. על אף השלג המועט יחסית שירד היום בעיר, החליטו בעירייה שגם הם מצטרפים לרשימת הרשויות במרכז ובצפון שביטלו הבוקר את הלימודים בבתי-הספר.

"השלג החל לרדת בחמש לפנות בוקר, כשהטמפרטורה נושקת לאפס, וסמוך לשעה שבע קיבלנו החלטה שלא לקיים היום לימודים בדימונה", אמר בריאיון לחדשות 2 באינטרנט ראש העירייה, מאיר כהן. "מאז ינואר 2001 לא ראינו שלג בעיר, וזו בהחלט חגיגה", ציין כהן. "כל התושבים יוצאים מהבתים ומצטלמים על רקע ההרים הלבנים והדרכים המושלגות. המדבר יפהפה כשהוא צבוע בלבן".

בדימונה נערכו מראש לשלג

גם מערת המכפלה נצבעה לבן, הבוקר (שלמה אשכנזי)
למרות העובדה ששלג הוא דבר נדיר יחסית באזור הדרום, נראה שאיש בעירייה לא היה מופתע מהגעתו. "הקור בלילה חדר לעצמותינו, ותחושת הקיפאון גרמה לנו להבין שהשלג עומד לרדת. מיד גייסנו את עובדי העירייה שהיו בהיכון", תיאר כהן והוסיף: "למזלנו, לא היה צורך לחלץ אף אחד".

בעקבות מזג האוויר הסוער, הלימודים במועצה האזורית תמר שבאזור ים המלח ובמועצה האזורית מגילות לא יתקיימו היום, זאת בנוסף לביטול הלימודים בדימונה שהתרחש בעקבות השלג.

ישראל בלבן - הסיקור המלא:

צפו: גם הנשיא פרס מתרגש מהשלג

צפו: אוטובוס החיילים נסחף בשיטפון בנגב

ישראל לבנה: גולשי חדשות 2 מתעדים

נדיר: שלג גם בפסגות הנמוכות של הרי ירושלים

בגלל השלג הכבד: חסימות כבישים ברחבי הארץ

בוקר לבן: שלג כבד בצפון ובירושלים; כביש 1 נסגר לתנועה