בוקר לבן: שלג כבד בצפון ובירושלים; כביש 1 נסגר לתנועה

הסערה הגיעה הבוקר לשיאה וצבעה את הארץ בלבן: מרבדים לבנים של שלג מכסים את הגולן, הגליל ואזור ירושלים. כביש 1 נסגר לחלוטין לתנועת כלי רכב עקב הצטברות השלג בכניסה לעיר ובצדי הדרכים. בבירה ובאזורים נרחבים בצפון לא יתקיימו היום לימודים. צפו בשידור החי

שלג על עירי: ישראלים רבים בצפון ובמרכז מתעוררים לבוקר לבן. הסערה הגיעה לשיאה, ומאז שעות הלילה שלג מכסה חלקים נרחבים בצפון הארץ ובירושלים. פתיתי השלג הגיעו גם ליהודה ושומרון ואף נצפו במצפה רמון. שלג כבד בירושלים. צפו בשידור החי מירושלים המושלגת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

במהלך הלילה הצטברו למעלה מ-10 סנטימטרים של שלג במרכז העיר ירושלים. בשכונות הגבוהות הצטברה כמות גדולה יותר של שלג, שיורד גם בשעות אלה ומכסה גם יישובים הסמוכים לבירה. כבר אמש הגיע השלג להרי המרכז ולירושלים, לשכונות הגבוהות גילה, הגבעה הצרפתית והר הרצל.

משחקים בשלג בגן סאקר (אלעד זוהר)

בעיריית ירושלים נפתח חמ"ל מיוחד במטרה לתת מענה לבעיות התחבורה בעקבות מזג האוויר. התושבים יוכלו להשתמש חינם באוטובוסים ברחבי העיר וברכבת הקלה ללא תשלום עד השעה 14:00, במידה וצירי התנועה יהיו פתוחים. הסיבה לכך היא על מנת לצמצם את מספר הרכבים הפרטיים שינועו על הכבישים וכדי למנוע החלקה. הלימודים בכל רחבי העיר לא יתקיימו היום, כך שילדי ירושלים יוכלו לצאת אל השלג וליהנות מיום לבן של חופש.

מערת המכפלה בלבן (שדלמה אשכנזי)

מאגף התנועה נמסר כי בעקבות השלג הכבד שיורד באזור ירושלים, כביש 1 נסגר לחלוטין לתנועה מבן שמן למזרח וסחרוב למערב. התנועה מופנית בשעות אלה לכביש 443. בשעות הלילה הכביש נסגר הצטברות קרח ונפתח שוב כעבור כמה שעות. לקראת הבוקר, עם התגברות השלג, הוא נסגר שוב.

"מעל מטר ועשרים של שלג"

משחקים בשלג בגן סאקר (אלעד זוהר)
השלג, שהגיע בשעות הלילה במלוא עוזו לאזור ירושלים, הספיק להיערם כבר אתמול בצפון הארץ וכיסה חלקים גדולים בגולן ובגליל. באתר החרמון נערמו ברכבל התחתון למעלה ממטר ועשרים סנטימטרים של שלג ואילו הגישה לרכבל העליון נחסמה עקב סופת שלגים שמשתוללת שם גם בשעות האחרונות. בשלב זה עדיין לא ברור אם האתר ייפתח למבקרים בסוף השבוע עקב הימשכותו של מזג האוויר הסוער.

בצפון רמת הגולן וגם בצפת שבגליל העליון הצטברו כבר למעלה מ-10 סנטימטרים של שלג, מה שהוציא כבר אמש את הילדים החוצה למשחקים ושעשועים בשלג. הפתיתים הלבנים הגיעו גם לגוש עציון וקריית ארבע ולקראת שעות הערב גם נערמו.

גם בצפון לא יתקיימו לימודים במקומות שבהם תנאי מזג האוויר לא יאפשרו זאת. ביישובים הדרוזיים מסעדה, בוקעתא, מג'דל שמס ורג'ר. בגולן לא ילמדו באביטל ובגליל העליון לא יתקיימו לימודים בסאסא, צפת, חופריש, מרום גליל, מעלות-תרשיחא, קיבוץ יראון, ריחאניה וחרשים. במרכז לא יתקיימו לימודים באלון מורה, איתמר, יצהר והר ברכה. במחוז תל אביב ומחוז חיפה יתקיימו הלימודים כרגיל.

ישראל בלבן - הסיקור המלא:

צפו: גם הנשיא פרס מתרגש מהשלג

צפו: אוטובוס החיילים נסחף בשיטפון בנגב

ישראל לבנה: גולשי חדשות 2 מתעדים

נדיר: שלג גם בפסגות הנמוכות של הרי ירושלים

בגלל השלג הכבד: חסימות כבישים ברחבי הארץ

גם הנגב לבן: שלג בדימונה, שדה בוקר ומצפה רמון