אחרי ארבע שעות: כביש 1 נפתח לתנועה

התנועה בציר הראשי, בין הבירה לתל אביב ובכיוון ההפוך, שותקה הלילה בעקבות מזג האוויר הסוער והצטברות קרח ושלג על האספלט. בתום שעות ארוכות של עבודות הנדסיות חודש מעבר המכוניות. במקום משתרכים פקקי ענק

אחרי שהגשם הציף שלשום את נתיבי איילון, נחשפו הנהגים הישראלים גם לצדו הפחות חביב של השלג שירד בבירה: המשטרה חסמה אמש את התנועה בכביש 1 בשני הכיוונים, בין ירושלים לבין מחלף לטרון, בעקבות מעטה קרח שהצטבר על האספלט. בתום ארבע שעות ארוכות חודשה התנועה בכביש - ופקקי ענק השתרכו בשני הכיוונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

דובר אגף התנועה במשטרה, פקד זיוון פריידין, אמר אמש לחדשות 2 באינטרנט כי הסיבה לחסימה הייתה חשש ממשי מפני החלקה של כלי רכב בקטע הכביש המדובר. פריידין  אף ציין כי שוטרי האגף נערכו מבעוד מועד לתרחיש שבו ייאלצו תנאי מזג האוויר לסגור את כביש 1 לתנועה. "התכוננו לכך בדיוק כמו שהיה באיילון", הוא הסביר. "אנחנו מבצעים כל העת הערכות מצב ומאפשרים לסירוגין לנסוע מתי שהדבר מתאפשר. אני קורא לנהגים להימנע מעצירה פתאומית ולא לעמוד בשוליים. מי שנתקע מתבקש לדווח למוקד 100".

גם צפונה מהאזור גרמו פגעי מזג האוויר לשיבושים קשים: אמש נחסמו לתנועה כל צירי התנועה המוליכים לצפת, אחרי שהתכסו במעטה עבה של שלג. בשני מקרים אחרים, בחסות המערכת החורפית, התרחשו שתי תאונות דרכים קטלניות. בכביש 6, סמוך למחלף קסם, נדרס למוות הולך רגל. זמן קצר אחר כך, ברחוב ז'בוטינסקי שבפתח תקווה, נדרסו למוות שני הולכים רגל מאוטובוס. מותו של אחד נקבע במקום, ואילו השני מת מפצעיו בבית החולים .