צפו: החילוץ הנועז מהגג בבקה אל-גרבייה

אמש, בשיא הקור, מצאו עצמם 15 בני אדם על גג בית בעיר - שהפך "אי" בלב שיטפון ענק. לוחמי יחידת 669 פינו אותם מהמקום במסוק במבצע מורכב. כך זה נראה

הדרמה שהתחוללה אמש בבקה אל-גרבייה כש-15 בני אדם נלכדו על גג מבנה שהוצף, תועדה על ידי לוחמי יחידת 669 שהוזעקו למקום על מנת לחלצם. היום מפרסם דובר צה"ל את התמונות המרגשות בהם נצפים התושבים כשהם מועלים למסוק ויורדים ממנו בשלום לאחר דקות ארוכות של מתח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט שיחזר סרן ד', טייס בן 24 בטייסת "דורסי הלילה" את הרגעים המתוחים בעת החילוץ. "הבנו שיש שם אירוע והגענו תוך 40 דקות", סיפר. "לא ראינו הרבה מהגובה, היו שם חוטי חשמל שמאוד הקשו עלינו, אבל כשהנמכנו גובה והדלקנו פנסים, ראינו קבוצת אנשים על אדמה בוצית".

ואכן, ניתן בסרטון שפורסם להבחין ברגעי החילוץ ובלוחמים שמעלים בזה אחר זה את הלכודים על הבית וברגעים בהם ירדו מהמסוק כשהם אסירי התודה. "אני וכל משפחתי מודים להם על החילוץ", אמר מאג'ד קעדנה שחולץ מהבית. "חזרנו היום מבית החולים אחרי שהיינו במצב קשה מאוד, מגיע כל הכבוד לצוות המסוק שהגיעו לחלץ אותנו".

המחולצים יורדים בשלום מהמסוק (דו"צ)

הסערה האחרונה המתחוללת מזה מספר ימים ברחבי הארץ, בחנה פעם נוספת את כישוריהם של לוחמי 669 שמוזעקים בימים האחרונים לחלץ עשרות אזרחים שנקלעים למים הגועשים. "תרגלנו את זה הרבה פעמים", סיפר סרן ד'. "המקרים האלה ממש לא מתרחשים בשגרה".