צפו: עושים רפטינג בשיטפון בצפון

תושבי קיבוץ יגור התעוררו הבוקר ליום חורפי במיוחד וגילו כי המעבר בין יישובם לכפר חסידים שוצף וגועש. הם לא נכנעו לאיתני הטבע, אזרו אומץ - ובאמצעות אבובים ששאלו מפארק סמוך שטו כל הדרך אל החופש. כך זה נראה

השיטפונות וההצפות ברחבי הארץ גרמו גרמו לא מעט כאב ראש לנהגים שנתקעו בדרכים החסומות, אבל בקיבוץ יגור לא רק שהסתכלו על חצי הכוס המלא בתנאי מזג האוויר הסוער - אלא גם יישמו זאת בפועל: החברים, שהתעוררו לבוקר חורפי במיוחד וגילו שדרכם החוצה לכפר חסידים נחסמה במימי נחל הקישון הגועש, לא ויתרו לאיתני הטבע - ובאמצעות יוזמה יצירתית הצליחו להגיע לייעדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי פארק השעשועים "בלגן" שבקיבוץ הקצו לחברים אבובים שמשמשים ילדים המגיעים למקום בזמני שגרה, כדי לאפשר להם לשוט בנחל השוצף. סקרנים שהגיעו למקום התאספו כדי לצפות בהפלגות הספונטניות.

תושבי קיבוץ יגור נדהמו לצפות בגשמים העזים שגרמו לנחל לעלות למפלס חסר תקדים של 3.5 מטרים. "לא ראיתי דבר כזה מעודי", סיפר אחד מהם לחדשות 2 באינטרנט. "המים הגיעו כמעט עד לגשר שבגובה 4.5 מטרים".

"חווינו את השיטפון בצורה אחרת"

נחל הקישון, היום (רשות נחל הקישון)
"היה נחמד שאנשי הפארק הוציאו את האבובים ונתנו לאנשים ליהנות מהשיטפון ולחוות אותו בצורה אחרת", הוסיף הקיבוצניק הוותיק שציין כי זו הפעם הראשונה בה הנחל הגיע למפלס כה גבוה, עד כדי כך שבשיט עם אבוב מתחת לגשר הגבוה נאלצו השטים לכופף את הראש.

בשעות הבוקר הגיעו אנשי יחידות החילוץ לקיבוץ על מנת לפתוח את המעבר ולשאוב את המים. לא בטוח שזה מה שייחלו לו התושבים שרק רצו להמשיך וליהנות ברפטינג המאולתר של מים הגשם.