חברת החשמל: "החשמל ישוב לחדרה תוך שעות"

הפסקת החשמל הגדולה בחדרה קרובה לסיום. בחברת החשמל מעריכים כי ניתן יהיה להחזיר את הזרם בהדרגה לקראת השעה 11:00. "אחרי פעילות לילית אינטנסיבית של העובדים, שהגיעו למקום בסירות גומי, נותרו נכון לעכשיו 2,500 מנותקים בעיר", אומר סמנכ"ל החברה אורן הלמן

בשורה לתושבי חדרה: משבר החשמל בעיר קרוב לסיום. בריאיון לערוץ החדשות באינטרנט אמר סמנכ"ל חברת החשמל אורן הלמן כי ישנה הערכה שלקראת 11:00 ניתן יהיה להחזיר בהדרגה את החשמל לעיר: "אנחנו אופטימיים משום שמפלס המים בעיר יורד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה אתמול נותקו מזרם החשמל כ-20,000 מתושבי חדרה, בעקבות השיטפונות שהציפו את תחנת המשנה בעיר. "אחרי פעילות אינטנסיבית של העובדים, שהגיעו למקום בסירות גומי, נותרו נכון לעכשיו 2,500 מנותקים בחדרה", תיאר הלמן. "הפסקות החשמל הנקודתיות שאירעו בימים האחרונים לא נגרמו בעקבות בעיה של רזרבה חשמלית, אלא כתוצאה מהצפות, מעצים שקרסו וקרעו קווי מתח גבוה, ומחפצים שעפו על חוטי חשמל וגרמו לתקלות".

"יש לדווח לנו מיד על כל סכנה"

השיטפון בחדרה (יובל אגמון פייסבוק)

הלמן ביקש לקרוא לציבור שלא להתקרב לקווי חשמל קרועים על הרצפה, ובטח שלא לגעת בהם. "יש לדווח מיד על כל סכנה שזוהתה למוקד חברת החשמל 103 או למוקד המשטרה. הצוותים שלנו יגיעו מיד למקום ויטפלו במפגעים", הבטיח. "בנוסף לכך, אנחנו מבקשים מהאזרחים לחזק חפצים שעלולים להתעופף ברוח ולפגוע בעמודי חשמל כמו תריסים שלא מחוברים כראוי, כסאות במרפסות, עדניות ועציצים".

כ-1,000 עובדי חברת החשמל פועלים בשעה זו בשטח. "התנאים בעייתיים וקשים", סיפר הלמן, "הם עובדים בקור, בגשם, מטפסים לגובה, ועושים דברים שכרוכים לפעמים גם בסכנת חיים. תגברנו גם את המוקדים, ואנחנו ערוכים להתפתחויות הצפויות כמו השלג שעשוי לרדת בירושלים".

בנוסף לכך, חברת החשמל הקימה חדר מצב מיוחד לדיווחים על תקלות, כאשר העובדים הונחו להעניק קדימות למקרים שמהווים סכנה לחיי אדם, או במקרים סוציאליים של אוכלוסיות רגישות כמו קשישים וחולים.