ההצפות בחדרה: חומר מסוכן דלף ממפעל

צוותי כיבוי הוזעקו למפעל "נייר חדרה" כדי לנסות ולמנוע התפשטות של חומר מסוג סודיום הידרו-סולפיט, העלול להתלקח במגע עם מים, שדלף בשעות הלילה. המפעל הממוקם על גדות נחל חדרה הוצף לאחר שהנחל עלה על גדותיו

חשש מדליפה, ארכיון (כבאות חולון בת ים)

אחרי נפילת החשמל וחילוץ הלכודים, מתמודדים הבוקר בחדרה עם אירוע נוסף בעקבות ההצפות. המים שחדרו למפעל "נייר חדרה" גרמו לדליפה של חומר מסוכן מסוג סודיום הידרו-סולפיט. כוחות הכיבוי בעיר ביחד צוות המפעל ועם אנשי המשרד להגנת הסביבה והמשטרה מקיימים הערכת מצב לבחינת אופן הטיפול באירוע, כשהחשש הוא שהמגע בין החומר למים יגרום להתלקחות ופיצוץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רשף משנה דודו וענונו, ראש מדור מניעת דליקות בכבאות חדרה, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "לאחר לילה לא פשוט במהלכו עבדנו ופעלנו בתחנה מאולתרת בבית ספר בעיר, אנו פועלים לטיפול באירוע. החומר הינו מסוכן ומתלקח בנגיעה עם מים ועשוי להתפוצץ ולגרום לבערה".

"מבדיקה ראשונית עולה כי החומר דולף ממכונת ייצור במפעל ובשיתוף עם כימאי המפעל וכוחות נוספים אנו מנסים לאמוד את אופן הטיפול בחומר", הוסיף רשף וענונו. מפעלי נייר חדרה נמצאים על גדת נחל חדרה, שעלה על גדותיו בשעות הלילה והציף את אחת השכונות הגדולות בעיר.

אלפים נותרו בלי חשמל

חדרה מוצפת, הלילה (חדשות 2)
אספקת החשמל באזורים נרחבים בחדרה וביישובים בסביבה נותקה בשעות הלילה לאחר שתחנת המשנה של חברת החשמל בסמוך לנחל הוצפה לחלוטין. צוותי חילוץ פעלו הלילה באמצעות סירות גומי על מנת להעביר את התושבים הלכודים למקומות יבשים, ביניהם גם צוותים של שייטת 13.

הכוחות חילצו שני בני אדם שנלכדו על גג אולם אירועים באזור התעשייה בעיר. בנוסף, ילד בן 6 חולץ יחד עם אביו לאחר שנלכדו בנגרייה ברחוב המסגר בעיר.